Kolejne miasta dołączają do kampanii przeciwko roszczeniom żydowskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

20 maja pod pomnikiem Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się pikieta, zorganizowana przez Konfederację oraz Stowarzyszenie Marsz Niepodległości, przeciwko roszczeniom żydowskim.

W imię ustawy organizacje żydowskie mają prawo domagać się od Polski odszkodowań z tytułu tzw. mienia bezspadkowego, czyli mienia utraconego przez Żydów, którzy zginęli podczas okupacji niemieckiej naszego kraju. Polska był ofiarą Niemiec, a nie ich kolaborantem.

“Nie może więc być zgody na to, abyśmy ponosili koszty ich zbrodni. Należy także podkreślić fakt niezgodności ustawy 447 z prawem, które zakłada, że mienie po osobie bezpotomnie zmarłej przechodzi na rzecz Skarbu Państwa” – podkreślają obecni na pikiecie wszechpolacy.

Podczas wydarzenia zbierane były podpisy pod wyrażającym sprzeciw wobec JUST 447 listem do prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Przypominamy, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pod koniec lutego rozpoczęło kampanię #NieDlaRoszczeń odnoszącą się do uchwalonej przez Senat USA ustawy o restytucji mienia. Od kilku tygodni zbierane są podpisy pod listem do Donalda Trumpa i organizowana jest szeroka akcja informacyjna.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY