Bąkiewicz: “Roty Marszu Niepodległości będą patrzeć na ręce władzy. Będziemy bronić Polski”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

-To będzie społeczna mobilizacja Polaków, która na pierwszy ogień obiera sobie walkę z roszczeniami diaspory żydowskiej. Będziemy patrzeć władzy na ręce – każdej władzy – mówi w wywiadzie dla naszego portalu Robert Bąkiewicz inicjator nowej organizacji społecznej Rot Marszu Niepodległości.

11 maja ogłosił Pan powołanie nowej organizacji społecznej Rot Marszu Niepodległości. Jaki jest cel Rot?

Jedenastego maja na marszu “Stop 447”, który organizowało Stowarzyszenie Marsz Niepodległości ogłosiłem powołanie Rot Marszu Niepodległości. To będzie społeczna mobilizacja Polaków, która na pierwszy ogień obiera sobie walkę z roszczeniami diaspory żydowskiej. Będziemy patrzeć władzy na ręce – każdej władzy. Nie odpuścimy tematu po tych czy następnych wyborach, gdy przestanie nam się to opłacać. Jest także wiele innych zagrożeń przed, którymi musimy bronić Polskę: wyprzedaż majatku narodowego, zamykane kopalnie, imigracja do Polski, która zmienia strukturę społeczną w naszej ojczyźnie. To wszystko wymaga społecznego zaangażowania Polaków.

Ale w praktyce: ktoś kto należy do jakiejś partii może być zaangażowany w Roty Marszu Niepodległości?

Oczywiście, że tak. Chciałbym, żeby ludzie o propolskich poglądach na rzeczywistość mieli przestrzeń do współpracy, do dialogu. Dlatego jestem w ciągłym kontakcie z przedstawicielami Ruchu Narodowego, Kukiz’15, partii KORWiN, Prawicy RP. Chcemy łączyć patriotów, a nie ich dzielić. Jeśli są tematy, które nas łączą to działajmy wspólnie dla Polski.

Roty zostały ogłoszone 11 maja, tymczasem mamy już koniec miesiąca. Co się wydarzyło przez ten miesiąc?

Dzieje się bardzo dużo. PiS nie wprowadził prawa anty447, więc powstaje z naszej inicjatywy Obywatelska Inicjatywa Ustawodawcza. Jesteśmy na etapie prac nad szczelną i dającą gwarancje bezpieczeństwa Polski ustawą “Stop 447”. Gdy prace zostaną zakończone będziemy zbierać 100 000 podpisów i naciskać jeszcze w tej kadencji Sejmu na uchwalenie tego prawa. To będzie egzamin dojrzałości dla Rot Marszu Niepodległości.

A jak wygląda kwestia zgłoszeń do Rot?

Zgłosiło się niemal 1500 osób z całej Polski, to cieszy. Widać, że duch w Narodzie nie zginął. Zgłoszeń jest więcej niż wolontariuszy, którzy byliby w stanie do wszystkich przedzwonić i każdemu odpowiedzieć, także jeśli czyta nas ktoś kto nie odstał jeszcze odpowiedzi to proszę o cierpliwość, do każdego dotrzemy.

Do uczestnictwa w RMN można zgłaszać się pod adresem: [email protected]

Są już oficjalne profile Rot Marszu Niepodległości na Twitterze Facebooku.

Zobacz także: Roty Marszu Niepodległości to platforma porozumienia patriotów

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY