Walczymy z intensywnymi opadami. Powodzie na południu Polski

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. facebook.com / CNN

Od kilku dni intensywnie pada na południu Polski. Alarmy powodziowe ostrzegają mieszkańców przed niepotrzebnym wychodzeniem z domu.

Jak zaznacza ministerstwo bezpieczeństwa zewnętrznego – najtrudniejsza sytuacja jest w województwach: małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i śląskim.

“Zapewniam przedstawicieli samorządów wszystkich szczebli, że funkcjonariusze wszystkich służb podległych MSWiA, za pośrednictwem koordynujących tę pracę wojewodów, są do pełnej dyspozycji” – podkreśla Joachim Brudziński.

Sytuacja na południu Polski z dnia na dzień się pogarsza. W województwie śląskim od tygodni trwają deszcze. Podobnie jest w Świętokrzyskim – w tym województwie, tylko w powiecie kazimierskim podtopionych jest ponad 100 gospodarstw.

Jak podaje portal Onet: “Przez południe Polski przechodzą obfite opady deszczu, które lokalnie powodują podtopienia. Jak podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, wprowadzono ostrzeżenia hydrologiczne: trzeciego stopnia na Śląsku – zlewnie Małej Wisły, Przemszy, Brynicy, Soły”.

onet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY