Lublin: Obchody 100 rocznicy obrony Lwowa

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Pixabay.com

22 maja 1919 r. Lwów wyzwolił się z ukraińskiego oblężenia. W tym roku mija 100 lat od tego wydarzenia. W związku z tym na Placu Zamkowym Młodzież Wszechpolska upamiętniła wszystkich tych, którzy oddali swe często młode życie w obronie rodzinnego miasta.

Działacze Okręgu Lubelskiego Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali wydarzenie upamiętniające 100 – lecie obrony Lwowa, które odbyło się w środę (22 maja) o godzinie 17 na Placu Zamkowym (przy Pomniku Lwa).

Obchody rozpoczęły się od wystawienia warty honorowej pod pomnikiem, który jest różniącą się w niewielkich szczegółach kopią rzeźby sprzed Panteonu Chwały na Cmentarzu Łyczakowskim.

W dalszej kolejności nasi działacze przygotowali wstęp historyczny, po którym nastąpił odczyt wiersza “Orlątko” Artura Oppmana. Po odczycie miało miejsce uroczyste złożenie kwiatów, a na koniec wspólna modlitwa za dusze poległych obrońców Lwowa i odśpiewanie hymnu.

Mimo niesprzyjającej pogody wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. W upamiętnieniu udział wzięło szereg różnych organizacji. “Wszystkim serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w uroczystości” – podkreślają wszechpolacy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY