Węgry prorodzinne: Zwalniają z podatku matki czworga dzieci

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Węgry wybierają prorodzinne rozwiązania: “Zwolnienie z podatku dochodowego matek z co najmniej czworgiem dzieci wejdzie na Węgrzech w życie w styczniu przyszłego roku” – zapowiada
wiceminister w resorcie zasobów ludzkich ds. polityki rodzinnej.

Już w lutym premier Węgier Viktor Orban przedstawił swój 7-punktowy prorodzinny program wspierający węgierskie rodziny. Podkreślił, że ratunkiem dla Europy jest zwiększenie dzietności, a nie imigracja.

Na czym będzie polegał program? Znalazły się w nim między innymi punkty o propozycji pożyczek na warunkach preferencyjnych (w wysokości 10 milionów forintów). Punkt ten jest kierowany do każdej kobiety, która zdecyduje się wyjść za mąż przed 40 rokiem życia.

Czytaj także: Węgry: Rząd likwiduje studia gender

Orban zapowiedział wówczas dożywotnie zwolnienie z podatku dochodowego dla rodzin, które będą miały co najmniej czwórkę dzieci. Polityk podkreślił również, że w ciągu trzech lat zostanie wybudowanych aż 21 tys. żłobków.

Węgry podkreślają, że na nowych przepisach skorzysta około 40 tysięcy głosów. Jak zaznacza węgierski rząd, zmiany dotyczą przyszłości Europy, „naszych dzieci i wnuków”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY