Lwów: Gubernator Ołeh Syniutka zaprosił Ukraińców na banderowskie święto

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Gubernator Lwowa, Ołeh Syniutka zaprosił Ukraińców na banderowskie święto – obchody Dnia Bohaterów, który jest nieoficjalnym świętem ustanowionym przez banderowców.

Dzień Bohaterów został ustanowiony w 1941 roku. Ołeh Syniutka zaprosił tego dnia “wszystkich Ukraińców” na uroczystości. Zaproszenie umieścił na swoim profilu na Facebooku – obchody zaczną się w niedzielę 26 maja o godzinie 12:00, przy pomniku Stepana Bandery we Lwowie.

https://www.facebook.com/oleg.synyutka/videos/vb.100005333500503/1071530936368013/?type=2&video_source=user_video_tab

O zaproszeniu poinformował portal Kresy.pl. “Przez dziesięciolecia walczyliśmy o niezależność naszego państwa. Wróg zawsze próbował i teraz również próbuje zamachnąć się naszą wolność. Ale nasza armia, kozackie wojska, Ukraińska Armia Halicka, Strzelcy Siczowi, Ukraińska Powstańcza Armia, Siły Zbrojne Ukrainy oraz oddziały ochotnicze zawsze demonstrowały, demonstrują i będą demonstrować naszą wojskową moc. 26. maja tradycyjnie obchodzimy święto naszych bohaterów” – tłumaczy portal.

“Zapraszam wszystkich mieszkańców Lwowszczyzny do wzięcia udziału w tradycyjnym marszu. Zbierzemy się wszyscy razem i pokażemy wrogowi naszą siłę, naszą moc, nasze natchnienie. To droga do naszego przyszłego zwycięstwa” – mówi dalej Syniutka.

kresy.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY