Komitety wyborcze w większości za ”Europą Ojczyzn” – przeciwko federacji

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay.com

Zdecydowana większośc komitetów wyborczych stanowczo opowiada się za ” Europą Ojczyzn”.Jedynie Wiosna Roberta Biedronia przekonuję, że pora spojrzeć na Unię Europejską jako wspólnotę obywateli, a nie związek państw, a Lewica Razem wskazuję obszary, w których integrację należy pogłębić.Żaden komitet nie wspiera otwarcie idei federacji.

EuroPap News zapytał komitety wyborcze o ich stosunek do z dwóch przeciwstawnych koncepcji przyszłego krztałtu Unii Europejskiej- czy ma być to ”Europa Ojczyzn”, czy też federacja europejska.

Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacji Korwin Braun Liroy Narodowcy

Według Konfederacji, tożsamość Europy to wspólne korzenie w chrześcijańskim średniowieczu i cała różnorodność nowożytnych państw i kultur narodowych.

” Pomysł przekształcenia Europy w federacyjny organizm polityczny jest pomysłem antyeuropejskim, zmierzającym do zniszczenia złożności cywilizacji europejskiej.Jesteśmy zwolennikami Europy niepodległych państw, współpracujących ze sobą dobrowolnie i multilateralnie”- podkreśla komitet.

Komitet Wyborczy Wiosny Roberta Biedronia

Według Wiosny, w debacie o przyszłości Europy nie może chodzić o pytanie, czy finalnym stadium integracji będą federacyjne Stany Zjednoczone Europy czy Europa Ojczyzn.

”Należy ztem dążyć do wzmocnienia Parlamentu Europejskiego oraz ujednolicenia prawa wyborczego do PE na poziomie europejskim.Pora spojrzeć na Unię Europejską jako wspólnotę obywateli, a nie związek państw”- zaznacza komitet

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicji Europejskiej PO PSL SLD N Zieloni

Zgodnie ze stanowiskiem Koalicji Europejskiej, należy urzymać i poprawiać obecny model Unii Europejskiej, opartej na bliskiej współpracy państw członkowskich przy jednoczesnym tworzeniu wspólnych polityk, instytucji i silniejszego procesu integracji.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Lewica Razem- Partia Razem, Unia Pracy, RSS

Natomiast według Lewicy Razem ”Europa ma być demokratyczna”.Zamiast władzy urzędników, którzy nie mają demokratycznego mandatu, i decyzji podejmowanych w kuluarach, chcemy wzmocnienia Parlamentu Europejskiego” – postuluje komitet

Komitet Wyborczy Kukiz’ 15

Kukiz’15 opowiada się zdecydowanie za ideą ”Europy Ojczyzn.Naszym zdaniem koncepcja ta powinna koncentrować sie rozwoju współpracy gospodarczej i wyrównywaniu poziomu rozwoju gospodarczego w krajach członkowskich UE.Jesteśmyzdecydowanie przeciwni ograniczaniu suwerenności poszególnych krajów członkowskich”- zaznacza

Komitet Wyborczy Prawa i Sprawiedliwości

Prawo i Sprawiedliwość uważa natomiast, że Unia Europejska musi pozostać unią suwerennych państw i powrócić do idei Europy Ojczyzn.

”To Państwa członkowskie poprzez demokratycznie wybrane władze powinny decydować o najważniejszych sprawach i podejmować kluczowe decyzje- podkreśla PiS.

Komitet Wyborczy Wyborców Polska Fair Play Bezpartyjni Gwiazdowski

” Oczywiście że Europa Ojczyzn”- odpowiada na pytanie o koncepcję przyszłości UE komitet Polska Fair Play.Jak wskazuje, mówimy w innych językach, mamy różne wierzenia i obyczaje.” To nie jest materiał na + tygiel + na wzór amerykański.Przynajmniej nie na tę chwilę”- dodaje

Koalicyjny Komitet Wyborczy Polexit- Koalicja

Równie jednoznacznie wypowiada się KW Polexit. ”Europa Ojczyzn!”- podkreśla, akcentując wypowiedz wykrzyknikiem.Polexit wypowiada się za unią wolnych i suwerennuch państw.

Komitet Wyborczy Jedności Narodu

Dal Jedności Narodu Europa jest ”ojczyzną Ojczyzn”, do której przynależymy od tysiąca lat. ”Powodem naszego wielkiego niepokoju jest fakt, że Europa Zachodnia pogrąża się w cywilizacyjnej zapaści”- wskazuje Jedność Narodu.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY