Vincent Lambert zagłodzony w imię prawa: “Cywilizacja śmierci w pełni”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
stetoskop

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Pixabay

Vincent Lambert zagłodzony w imię prawa: “Gdy dowiedział się, że lekarze skazali go na śmierć płakał” – komentuje decyzję matka, która do ostatnich chwil walczyła o życie syna.

42-letni Vincent Lambert o swoje życie walczy od 2013 r., wtedy lekarze podjęli decyzję o zaprzestaniu karmienia mężczyzny. Decyzji lekarzy sprzeciwili się wówczas rodzice 42-latka oraz 77 francuskich lekarzy.

42-latek samodzielnie oddycha, nie jest podłączony do respiratora ani żadnej maszyny, która podtrzymuje życie. Nie znajduje się również w fazie terminalnej, nie jest w śpiączce. Vincent Lambert znajduje się w stanie minimalnej świadomości, zachował także zdolność przełykania, reaguje na bodźce, tusza oczami, odczuwa ból.

Lekarze zdecydowali się jednak przerwać leczenie i w imię prawa zagłodzić mężczyznę: “Rano Vincenta odłączono od sondy żywieniowej i kroplówek, zaczęto podawać mu leki uśmierzające. Skandalem jest to, że rodzicom nie pozwolono dziś pożegnać się z synem”.

“Vincent Lambert samodzielnie oddycha, reaguje na bodźce, rusza oczami, płacze, odczuwa ból. Francuscy lekarze uznali jednak, że jego życie nie ma wystarczającej jakości i skazali go na śmierć przez zagłodzenie wbrew woli rodziców. Cywilizacja śmierci w pełni.” – komentuje Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, działaczka pro-life.

W sieci pojawiło się prawdopodobnie ostatnie wideo z Vincentem i rodzicami, którzy próbują uspokoić syna, który dowiedział się o decyzji lekarzy: „nie płacz, jestem przy tobie, jest też tato” mówi matka mężczyzny i głaszcze syna na pożegnanie, ponieważ… zakazano jej go przytulić.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY