REKLAMA

Konfederacja ostro o wpisach Mosbacher: „Chcemy odwołania ambasador”

Liderzy koalicji propolskiej jeszcze raz odnieśli się do zeszłotygodniowego wpisu ambasador USA w Polsce na temat Konfederacji. Przedstawili również list do PKW w tej sprawie oraz list do Donalda Trumpa na temat Pani ambasador.

„Ostatnie wypowiedzi Premiera Morawieckiego, nie pozostawiają złudzeń, że jest relacja między wypowiedziami twitterowymi Pani Mosbacher, a wypowiedzią dzisiejszą w jednym z tygodników Pana Premiera. Nie ma skrajnie prawicowej partii. Nie ma antyamerykańskiej relacji. Mamy propolską relację, i nas jedno denerwuje, to, że Państwo staracie się zrobić z Polski tą tzw. krzywą brzozę. Nie życzymy sobie tego i uważamy, że Amerykanie powinni nas szanować i traktować jak partnerów, a nie jak przedmioty w Europie do realizacji swoich partykularnych celów.” – podkreślał Marek Jakubiak.

„Nie może być tak w relacjach dyplomatycznych miedzy państwami, że ambasada określonego państwa wybiera sobie siłę dyplomatyczną, na którą gra przed wyborami. To co widzimy w publicznych wypowiedziach Pani Mosbacher woła o pomstę do nieba. (…) Z tego miejsca chce bardzo zdecydowanie zaapelować do prezydenta Trumpa o odwołanie Pani Mosbacher.” – zaznaczyła natomiast Kaja Godek.

Konfederacja zdecydowała się wysłać dwa pisma ws. Mosbacher. Pierwsze pismo do PKW ze skargą na działalność Pani Mosbacher. Po drugie pismo do Donalda Trumpa, prezydenta Stanów Zjednoczonych. „Chcemy realizować interesy Polski i nie interesuje nas przypisywanie łatki agentów Putina. Ja apeluję o to, żeby politycy PiS także chcieli realizować interesy Polski” – podkreślał Kulesza.

Krzysztof Bosak mówił o relacjach na linii Polska-USA. „Relacje polsko-amerykańskie nie mogą być zakładnikami oczekiwań pewnej grupy w środowisku diaspory żydowskiej w Stanach Zjednoczonych. Relacje polsko-amerykańskie nie mogą być zakładnikami relacji polsko-izraelskich. – Krzysztof Bosak przedstawił szczegóły dwóch pism, które przygotowała Konfederacja – W piśmie do PKW piszemy, aby organa wyborcze naszego państwa zwróciły uwagę, aby dyplomaci nie ingerowali w proces wyborczy. (…) Drugie pismo to list do Prezydenta Trumpa. Zwracamy w nim uwagę na problem, jakim jest ingerencja Pani ambasador w nasz proces wyborczy”. 

Robert Winnicki: „Jak widać, panuje duża nerwowość w obozie rządzącym, ponieważ prowadzą negocjacje ze stroną amerykańską i żydowską na temat wielomiliardowych roszczeń środowisk żydowskich, i próbują to ukryć. Ta nerwowość objawia się niestety w łamaniu standardów wyborczych chociażby na Podkarpaciu. Dzisiaj rano odwołano debatę kandydatów do PE na Podkarpaciu. (…) Nie mamy żadnych wątpliwości, że telewizja publiczna będąca na usługach władzy w ten sposób stara się cenzurować i kneblować w obawie przed Konfederacją. – Robert Winnicki zapowiedział, że w dniu dzisiejszym pod TVP Rzeszów odbędzie się w tej sprawie konferencja z udziałem Grzegorza Brauna, jedynki Konfederacji na Podkarpaciu.”

REKLAMA

Komentarze