Kandydat Konfederacji – Andrzej Skupień – pozywa kandydata PiS

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kandydat Konfederacji do Europarlamentu, złożył w sądzie pozew przeciwko kandydatowi PiS Arkadiuszowi Mularczykowi.

“Złożyliśmy dzisiaj pozew przeciwko Arkadiuszowi Mularczykowi. W mojej ocenie poseł PiS wprowadza w błąd wyborców twierdząc, że jest jedynym kandydatem z Podhala. Dla mnie jest to bardzo krzywdzące, gdyż urodziłem się w Zakopanem i pochodzę z Białego Dunajca, który leży przecież w powiecie tatrzańskim. Dziwi mnie też to, że mój kontrkandydat podaje na swoich banerach wyborczych różne miejsca pochodzenia. Raz jest kandydatem z Ziemi Limanowskiej, raz z Ziemi Sądeckiej, a teraz nawet i z Podhala” – komentuje Andrzej Skupień.

Skupień domaga się, aby poseł Mularczyk usunął z przestrzeni publicznej wszystkie materiały wprowadzające w błąd wyborców, wpłacił darowiznę na Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem oraz sprostował w mediach nieprawdziwe informacje.

– “Hasło wyborcze dotyczy kandydatów z listy PiS. Jestem bowiem posłem wybranym już 4-krotnie z Podhala do Sejmu RP. W podobnej sprawie Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że poseł Edward Czesak miał prawo używać sloganu wyborczego Jedyny Kandydat z Ziemi Tarnowskiej, ponieważ dotyczyło ono konkurencji i rywalizacji wewnętrznej na liście PiS” – tłumaczy się poseł Arkadiusz Mularczyk.

Czekamy na rozwój wydarzeń.

24tp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY