Atak nożownika na policjanta w Busku-Zdroju. Napastnik to miejscowy radny [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

– W związku z dramatycznym i barbarzyńskim atakiem bandyty na funkcjonariusza policji w Busku Zdroju informuję,że sprawca został zatrzymany a zdrowiu policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. Fakt, że ktoś jest radnym lub, że wrzuca swoje zdjęcia z politykami. Nie ma w tym wypadku najmniejszego znaczenia. Każdy kto atakuje policjanta na służbie jest bandytą i musi ponieść najsurowsze konsekwencje. Nie ma najmniejszego znaczenia jakie sympatie polityczne były wcześniej prezentowane przez agresora – powiadomił na Twitterze minister spraw wewnętrznych i administracji, Joachim Brudziński.

Wczoraj w Busku-Zdroju (woj. świętokrzyskie) dwóch policjantów zostało wezwanych do sklepu, w którym mężczyzna groził nożem. Gdy tam dotarli, najpierw zobaczyli uzbrojonego w nóż 37-latka a raz potem ze sklepu wyszedł jego 32-letni kolega, który zaatakował policjantów. Napastnik to miejski radny, związany ze stowarzyszeniem Młode Busko.

Życiu policjanta ugodzonego w plecy nie zagraża już niebezpieczeństwo. Nożownikowi – radnemu grozi do 25 więzienia za usiłowanie zabójstwa.

– Jeden z policjantów dostał dwa ciosy nożem w plecy, na szczęście nie są bardzo groźne, drugi funkcjonariusz jest ranny w rękę. Życiu policjantów nie zagraża niebezpieczeństwo – powiedział portalowi echodnia.eu Tomasz Piwowarski, rzecznik prasowy komendant powiatowego policji w Busku-Zdroju.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY