Watykan: Ojciec Święty martwi się o polski Kościół

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Ojciec Święty Franciszek.

Ojciec Święty Franciszek. / Fot. Twitter/@Pontifex_pl

Nuncjusz apostolski w Polsce, abp Salvatore Pennacchio powiedział, że Ojciec Święty po projekcji filmu braci Sekielskich pt. “Tylko nie mów nikomu”, jest zaniepokojony sytuacją w polskim Kościele. Wysłannik Papieża Franciszka, przekazuje w jego imieniu wyrazy solidarności i współczucie ofiarom nadużyć seksualnych.

Ojciec Święty zaniepokojony jest stanem polskiego Kościoła, przekazuje agencja Associated Press. W niej to zamieszczono komentarz nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio na temat przemocy seksualnej na młodocianych ofiarach księży.

Zobacz także: W Pruchniku nie było nawoływania do nienawiści na tle narodowościowym

W depeszy napisano również, że dokument braci Sekielskich ukazujący przypadki nadużyć seksualnych przez księży, wstrząsnął opinią publiczną w Polsce, a także że wiele osób domaga się przeprosin od Kościoła Katolickiego.

“Papież jest bardzo zaniepokojony. Wyraża współczucie i solidarność” – przekazuje słowa Ojca Świętego, abp. Salvatore Pennacchio – nuncjusz apostolski w Polsce.

Film dokumentalny pt. Tylko nie mów nikomu, obejrzało na portalu Youtube do tej pory ponad 18 milionów widzów. Reakcje władz kościelnych w Polsce są różne – przekazuje agencja Associated Press.

Przytoczone zostały słowa abp. Sławoja Głódzia, który tak powiedział o filmie – “Nie oglądam byle czego”. Pokazano też odmienny komentarz Prymasa Polski, abp. Wojciecha Polaka – “Przepraszam za każdą ranę zadaną przez ludzi Kościoła”.

dorzeczy/associated press

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY