Unijny sojusz PiSu z PO? Ważny polityk PiS wprost o współpracy w UE

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zdzisław Krasnodębski w wywiadzie dla portalu krytykapolityczna.pl wprost przyznaje, że PiS myśli o koalicji z EPL, w której jest Platforma Obywatelska i PSL.

EPL to frakcja tzw. chadeków, którzy od kilku lat rządzą Unią Europejską: “Może pana zaskoczę, ale jedną z potencjalnych większości wspierających po wyborach nową komisję, o jakiej się mówi, jest koalicja EPL, europejskich liberałów, i właśnie EKR” – wprost mówi Krasnodębski. EKR to frakcja, w której znajduje się Prawo i Sprawiedliwość.

Słowa polityka PiS pokazują, że popularne hasło “PiS-PO Jedno zło” ma odzwierciedlenie nie tylko na rodzimym podwórku politycznym. Co ważne Prawo i Sprawiedliwość przyznaje, że nie jest “partią eurosceptyczną”, a ich głos jest podobny do głosowań Europejskiej Partii Ludowej.

Widać, że Prawo i Sprawiedliwość na spotkaniach kampanijnych chce oszukać swoich wyborców mówiąc o walce z lewicową Merkel i przeobrażeniu Unii Europejskiej, a tak naprawdę chce się z nimi politycznie dogadać.

“Wcale nie jesteśmy partią eurosceptyczną. Frakcja, w jakiej PiS zasiada w Parlamencie Europejskim, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy, nie jest tak odległa od europejskiego centrum, jak przedstawiają to polskie media” – przekonuje Krasnodębski.

krytykapolityczna.pl
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY