REKLAMA

Ukraińscy marynarze szkoleni na pokładzie polskiego okrętu „Iskra”

REKLAMA

Na żaglowym okręcie szkolnym „Iskra”, który wypłynął w trzymiesięczny rejs będą szkoleni ukraińscy marynarze z Akademii Morskiej z Odessy.

Podczas trzymiesięcznego rejsu nawigacyjno-szkoleniowego będą szkoleni podchorąży z Akademii Marynarki Wojennej, ale również słuchacze z ukraińskeigo instytutu marynarki wojennej z Odessy. Razem ze studentami popłynął także kmdr por. Andrii Buga.

Na pokładzie okrętu szkolnego ORP „Iskra” przebywa obecnie siedmiu Ukraińców – sześciu słuchaczy oraz ich wykładowca nawigacji. Ukraińcy będą w dniach od 13 maja do 20 czerwca 2019 r. uczestniczyć w rejsie nawigacyjnym.

Polscy i ukraińscy studenci przepłyną Morze Bałtyckie, Morze Północne, Północny Atlantyk wzdłuż wybrzeża Francji, Hiszpanii i Portugalii, Cieśninę Gibraltarską kończąc podróż na Morzu Śródziemnym.

O szkoleniu studentów z Odessy poinformowało ukraińskie ministerstwo obrony podkreślając wagę szkolenia: „pracując ramię w ramię ze swoimi towarzyszami, widzą, czym jest morze, czują, czym jest fala i wiatr, a co najważniejsze, uczą się pracować w zespole”.

defence24.pl

REKLAMA

Komentarze