Przywrócenie połączeń autobusowych do mniejszych miejscowości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W czwartek podczas 81. posiedzenia Sejmu, posłowie przyjęli podczas głosowania ustawę przywracającą komunikacje publiczną do małych miejscowości. Fundusz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej ma w tym pomóc.

Ustawa o funduszu na rzecz rozwoju przewozów autobusowych o charakterze publicznym została przygotowana przez Ministerstwo Infrastruktury. Ma ona przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnym w małych miastach i i wsiach.

Czytaj więcej: Żyd opluł i zwyzywał polskiego ambasadora. Teraz wydał oświadczenie

Ta propozycja zaproponowana przez polski rząd jest efektem kampanijnego programu Prawa i Sprawiedliwości, które zamieściło ten element w tzw. programie nowej piątki Kaczyńskiego.

Zgodnie z założeniami ustawy, z funduszu dofinansowanie ma dotyczyć linii komunikacyjnych niefunkcjonujących od co najmniej 3 miesięcy, przed wejściem projektu w życie oraz linii, z którymi umowa o świadczeniach usług transportu zbiorowego zostanie zawarta po wejściu jej w życie.

Rekonstrukcja zlikwidowanych połączeń autobusowych ma być się we współpracy z samorządami gminnymi, powiatowymi i wojewódzkimi.

pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY