ABW powstrzymało terrorystę planującego zamach w Polsce!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
ABW

/ abw.gov.pl

Polska Agencja Prasowa doszła do szokującej wiadomości prosto z ABW. Mikołaj B. używający imienia Mohammed planował zamach terrorystyczny w miejscu publicznym na terytorium Polski. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała podejrzanego, który leczył się psychiatrycznie.

Polskie służby ABW zatrzymały podejrzanego 9. maja b.r. Mikołajowi B. stawiane są zarzuty zamiaru przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Sąd nakazał trzy miesięczny areszt.

Zobacz także: Nowoczesna chce odebrać prawo do terapii osobom z niepożądanymi skłonnościami homoseksualnymi

“Z materiałów ABW wynika, że Mikołaj B. deklarował zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej – wynika z ustaleń śledczych” – powiedział Stanisław Żaryn, Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej DBN.

“Zatrzymano go, jako podejrzanego o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski. ABW doprowadziła go do nadzorującego śledztwo mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie” – wyjaśniał dalej rzecznik Ministra-Koordynatora.

Jak podkreślił Stanisław Żaryn, przestępcy grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia – “Prokurator przedstawił Mikołajowi B. zarzut zagrożony karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na wniosek prokuratury sąd zdecydował, że B. pozostanie w areszcie na 3 miesiące”.

Zatrzymany Mikołaj B. vel Mohammed z informacji uzyskanych od ABW, nie przyznaje się do zarzucanych mu planów zamachu terrorystycznego w Polsce.

magnapolonia/rmf fm

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY