Skandal! Projekt ustawy anty-447 został wyrzucony z porządku obrad Sejmu!

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Projekt ustawy anty-447 autorstwa Tomasza Rzymkowskiego z Kukiz’15, który inspirował się sugestiami Stanisława Michalkiewicza został zdjęty z porządku obrad Sejmu. Poseł Robert Winnicki z Ruchu Narodowego oraz klubu poselskiego Konfederacja, próbował zwołać Konwent Seniorów, by przywrócić ten projekt do porządku dziennego, marszałek wyłączył wówczas mikrofon na mównicy.

Marszałek Sejmu wyłączył mikrofon na mównicy sejmowej gdy poseł Robert Winnicki domagał się przywrócenia do porządku obrad ustawy anty-447. Została zwołana specjalna konferencja prasowa Konfederacji w celu skomentowania obecnej sytuacji.

Podczas niej mocno zaakcentowano stanowisko Konfederacji wobec bieżącej sytuacji politycznej. Poseł Robert Winnicki powiedział – “Dzisiaj w Sejmie doszło do skandalicznej sytuacji. Został zdjęty z porządku obrad punkt dotyczący ustawy o bezdziedzicznym mieniu. (…) PiS uniemożliwia debatę na temat roszczeń majątkowych środowisk żydowskich”.

“W kontekście ostatnich wydarzeń czyli tajnych rozmów polskiego rządu i amerykańskiego n.t. roszczeń żydowskich oraz poniedziałkowej wizyty izraelskiej delegacji pomimo jej odwołania. Nie wiadomo z kim odbywały się rozmowy oraz na jaki temat” – wymieniał poseł Winnicki.

Następnie głos zabrał prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz, który zapowiedział stworzenie projektu ustawy przeciwko roszczeniom żydowskim – “W związku z zdjęciem z porządku obrad ustawy anty-447, ruszamy z obywatelską inicjatywą ustawodawczą. W porozumieniu z politykami Konfederacji, będziemy wspólnie opracowywali projekt ustawy”.

Zaprosił także inne środowiska i partie polityczne do współpracy. Powiadomił, że na wrzesień planowane jest złożenie ustawy do Sejmu. W obliczu politycznego kneblowania ust członkom Klubów Gazety Polskiej, prezes Marszu Niepodległości zaprosił ich do współpracy w ramach Roty Marszu Niepodległości.

Przewodniczący koła poselskiego Konfederacja, Marek Jakubiak zarysował bieg ostatnich wydarzeń – ” Dzisiejszy dzień jest spektakularny, dlatego że pobito naszego ambasadora w Izraelu. Wczoraj jedna z członkiń brytyjskiego parlamentu powiedziała, że Polska jest bandyckim krajem, pasącym się na majątku żydowskim”.

“PiS wycofując ten projekt z pierwszego czytania daje paliwo wszystkim polakożercom, pochodzenia żydowskiego oraz innym przeciwnikom”

– podkreślił stanowczo prezes Federacji dla Rzeczpospolitej.

Głos w sprawie zabrał także poseł Piotr Liroy-Marzec, który powiedział – “Rząd PiS nie prowadzi samodzielnej polityki wewnętrznej. W kraju za plecami Polaków jak domniemamy, rozgrywają się sytuacje, które będą kosztowały naród polski miliardy”.

Kukiz oburzony, Dworczyk oskarża o histeryczną nagonkę

Paweł Kukiz podczas briefingu powiedział jasno, że Polska leży przed innymi – “My już nie klęczymy, my leżymy. Czy to wciąż polski Sejm czy już Kneset? Padają pytania o związek wycofania projektu z atakiem na ambasadora Magierowskiego”.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w ostatnich dniach była prowadzona brudna gra wokół tej problematyki. W tę grę wpisuje się zmiana składu delegacji rządowej Izraela, która decyzją rządu PiS została odwołana. Podobnie różne środowiska starają się w ostatniej fazie, bardzo gorącej fazie kampanii politycznej, wykorzystywać cynicznie tę sprawę u nas w kraju i na forum międzynarodowym” – strofował szef kancelarii Premiera, Michał Dworczyk.

Media Narodowe/300polityka

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY