Izraelska spółka sprzedała siedzibę Prawa i Sprawiedliwości

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Jarosław Kaczyński

Jarosław Kaczyński / fot. flickr.com / CC

Izraelska spółka, która do tej pory była właścicielem budynku siedziby Prawa i Sprawiedliwości postanowiła sprzedać gmach przy Nowogrodzkiej.

O sprzedaży siedziby partii Jarosława Kaczyńskiego poinformowało w środę Radio ZET. Nieruchomość została sprzedana polskiej spółce hotelarskiej. Kto jest nowym właścicielem siedziby Prawa i Sprawiedliwości? Według nieoficjalnych informacji to spółka Q Hotel. Firma ma już 5 hoteli w kraju.

Q Hotel postanowiła napisać do partii… uspokajający list, w którym podkreśla, że nowy właściciel chce wybudować hotel, ale przez następnych kilkanaście miesięcy nic się nie zmieni w sprawie wynajmu.

“W tego typu przypadkach proces trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy” – komentuje dyrektor Q Hotel. Podobne pisma trafiły również do innych najemców pomieszeczeń budynku.

“Według informacji nieoficjalnych chodzi o kwotę między 6-7 milionów euro. Izraelski developer Metropol NH był właścicielem budynku przy ulicy Nowogrodzkiej od 2007 roku. Początkowo chciał tam wybudować wieżowiec, ale wszystkie plany oprotestowywała spółka Srebrna, która jest biznesowym zapleczem Prawa i Sprawiedliwości” – czytamy dalej.

bankier/radiozet
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY