Kandydat Kukiz’15 rezygnuje i popiera Konfederację

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Kandydat Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Alexander Koss, zrezygnował ze startu i oficjalnie poparł Konfederację Korwin Braun Liroy Narodowcy.

Alexander Koss miał kandydować z 5 miejsca na liście Kukiz’15 w okręgu pomorskim.  Do zmiany przekonały go zachowanie pomorskich i ogólnopolskich struktur ugrupowania Kukiz’15.

“Tworzymy wielkie zjednoczenie na prawicy-jedność, która walczy o suwerenność i niepodległość Polski. Dołączajcie do nas, a 26 maja wspólnie głosujmy na listę nr 1!” – podkreśla Konfederacja na Twitterze.

Kandydat Kukiz’15 podkreśla, że to Konfederacja przedstawia prawdziwie patriotyczne wartości: “Nie mogę akceptować niegodnego wycinania ludzi z list. Mój wybór nie mógł być inny niż Konfederacja – to patrioci, ideowcy, antysystemowcy”.

Czytaj także: “Czerwona kartka dla TVPiS” – Konfederacja ostro o cenzurze swoich polityków

Kilka dni temu poseł Robert Winnicki poinformował na Twitterze, że Koss opuścił ruch Kukiz’15. Zrezygnował ze startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Pomorzu. 

“Do tej pory startowałem z pomorskiej listy Kukiz’15 jako kandydat na eurodeputowanego. Jednak w obliczu wydarzeń, jakie miały miejsce w naszym środowisku w ciągu ostatnich dni, podjąłem decyzję, że zrezygnuję z ubiegania się o mandat posła do PE. Przekażę moje poparcie dla przyjaciół z komitetu Konfederacja” – mówił Koss.

“Miały miejsce niegodne zachowania jednego z liderów pomorskiej listy Kukiz’15, które sprawiły, że moje dalsze poparcie i praca na wynik wyborczy tego lokalnego komitetu stały się dla mnie niemożliwe.” – tłumaczył były kandydat Kukiz’15.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY