Przedwojenna rzeźba zniszczona: “Chciałam zabawić się w Minecraft’a”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Julia Słońska znana z reklamy mBanku młoda aktorka i modelka z Intagrama, zniszczyła młotkiem nos blisko 200 – letniej rzeźbie przedstawiającą chłopca na żółwiu z Dolinki Szwajcarskiej. Zachęcona pod wpływem alkoholu została do tego przez znajomych. Tłumaczy się, że nie wiedziała o dewastacji przestrzeni publicznej oraz chciała się pobawić jak w popularnej grze Minecraft.

Pomnik “Chłopca na żółwiu” będący elementem fontanny, został zniszczony przez młodą aktorkę i modelkę Julię Słońską, która tak tłumaczyła się z tego, twierdząc że została zachęcona przez znajomych. W trakcie dewastacji nie zdawała sobie sprawy z powagi szkód jakie wyrządza.

Powiedziała także dla portalu WhiteMad, że udała się do Dolinki Szwajcarskiej, w celu wspólnego spędzenia czasu spożywając ze znajomymi alkohol. Nie wiadomo skąd wzięto młotek i w jakim celu go zabrano.

Figury “Chłopca z krokodylem” oraz “Chłopca z żółwiem” nie po raz pierwszy uległy aktu wandalizmowi warszawskiej młodzieży. Już wcześniej można było zobaczyć różne napisy na nich. Problem istnieje od kilku lat.

Podczas rozmowy z kolegą wyznała, że motyw jakim kierowała się w tamtej chwili będzie wiadomy tylko Policji. Wspominała również o zabawie w Minecraft – popularnej grze komputerowej. Dowiadujemy się także, że agencja modelingowa zerwała z nią kontrakt po tej sprawie.

Dziewczyna za swój czyn żałuje i przeprasza. Zapewniała o kontaktowaniu się z odpowiednią agencją konserwatorską, gdzie pomoże przy pracach renowacyjnych.

Sprawę skomentował także warszawski konserwator Michał Krasucki informując, że zawiadomi Policję i prokuraturę – “Bezdenna głupota, tym bardziej że osoba jest łatwa do rozpoznania. To są co prawda rzeźby powojenne, ale też zabytkowe, wartościowe. Jutro zawiadomię policję i prokuraturę. To jest po pierwsze z konserwatorskiego punktu widzenia przestępstwo, ale po drugie to jest też po prostu zniszczenie miejskiego mienia. Zrobiła krzywdę rzeźbie i sobie”.

okiemobywatela/whitemad

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY