Polska wycofa się z Eurowizji w Izraelu? Jest specjalna petycja

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. screen/youtube

Pojawiła się petycja ws. wycofania Polski z konkursu Eurowizji w Izraelu. Pod apelem do Tulii podpisali się m.in. Dancewicz i Raczkowski.

Polska ma już jutro wystąpić w Tel Awiwie, gdzie odbędzie się półfinał Eurowizji. Tulia ma więc walczyć o wejście do finału konkursu. Artyści, którzy poparli petycję apelują do zespołu, aby ten nie wspierał w żaden sposób Izraela.

“Czy wiecie, że daty koncertów strona izraelska ustaliła w celach propagandowych – żeby zbiegały się z oficjalną rocznicą utworzenia Państwa Izrael w 1948, która dla Palestyńczyków oznacza serię masakr oraz wypędzenia siedmiuset tysięcy z nich z ich ziemi, wiosek i miast? Palestyńskie rodziny w sąsiadujących krajach, do których uciekały – Jordanii, Libanie, Egipcie – wciąż trzymają klucze do rodzinnych domów ku pamięci tej zbrodni” – czytamy w petycji.

Zobacz także: Usunięto krzyż z teledysku promującego Polskę na Eurowizji: “To celowy zabieg”

Przypominamy, że niedawno Izrael zadecydował, że Roksana Węgiel nie wystąpi na festiwalu. 14-letnia Węgiel to zwyciężczyni pierwszej polskiej edycji The Voice Kids oraz 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Miała gościnnie zaśpiewać w Izraelu podczas majowej edycji konkursu dla dorosłych. 14-latka stwierdziła, że decyzja należała Izraela.

To nie pierwszy skandal z Eurowizją w roli głównej. Niedawno informowaliśmy, że zespół Tulia, który będzie reprezentował Polskę na Eurowizji postanowił usunąć krzyż z teledysku piosenki “Pali się”. Jak tłumaczy management zespołu – “To był celowy zabieg”.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY