“Czerwona kartka dla TVPiS” – Konfederacja ostro o cenzurze swoich polityków

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. screen/tvp

Konfederacja ostro skomentowała zachowanie TVPis, która cenzuruje w swoich programach polityków koalicji propolskiej.

“Zostały wstrzymane wszystkie zaproszenia dla przedstawicieli Konfederacji do programów publicystycznych TVP” – podkreślają politycy. Jednocześnie Kulesza podkreślił, że Janusz Korwin-Mikke, Grzegorz Braun czy Robert Winnicki od dawna nie byli zapraszani do telewizji publicznej.

Poseł Jakub Kulesza odniósł się do ostatniego skandalicznego zachowania TVPis w programie Studio Polska: “Od zawsze byłem przekonany, że poseł na Sejm RP jako przedstawiciel wyborców powinien mieć prawo zabierania głosu w publicznych programach”.

“Ja, jako poseł na Sejm RP przez 1,5 godziny, nieustannie podnosiłem rękę do zabrania głosu w programie. Prowadzący pomimo obietnicy nie udzielił mi głosu. Na znak protestu kilkanaście osób wyszło w trakcie programu” – mówił Kulesza.

Przypominamy, że na znak protestu wobec takiej politycy prowadzących kilka osób w trakcie programu wyszło ze studia pokazując czerwone kartki. Przy wyjściu kolejne z rzędu osoby, redaktor Magdalena Ogórek powiedziała, że jak komuś się nie podoba to niech teraz opuści studio, po czym kilkanaście osób odpowiedziało na jej apel i opuściło program.

Co ciekawe, jedyną osobą, która wstawiła się za Konfederacją był Piotr Ikonowicz. Według polityków Konfederacji taka sytuacja pokazuje, że telewizja państwowa “zawsze będzie narzędziem reżimowej propagandy” i jest dowodem na to, że TVP należy sprywatyzować.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY