Czesi pokazali co myślą o kłamstwach Rosjan

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W kwietniu tego roku rosyjski gang motocyklowy „Nocne Wilki” dokonał manifestacyjnego przejazdu przez Czechy. Ugrupowanie silnie powiązane z Kremlem i rządem Putina zostało chłodno przyjęte. Obecnie w czeskich mediach społecznościowych przypominane jest to wydarzenie.

„Nocne Wilki” to rosyjski gang motocyklowy, którego członkowie są powiązani z elitami władzy w Federacji Rosyjskiej. Ugrupowanie cyklicznie w rocznicę zakończenia II Wojny Światowej przemierza na motocyklach Europę. Wyprawy „Nocnych Wilków” mają charakter manifestacyjny.

Motocykliści promują rosyjską wizję II wojny światowej, w której to Związek Sowiecki jest stawiany w roli wyzwolicieli. A nie jak było zgodnie z prawdą historyczną – oprawców. W swoich działaniach nie uciekają się nawet od prowokacji. Na karoseriach pojazdów zazwyczaj umieszczają obraźliwą symbolikę jak np. sierp i młot, czy czerwoną gwiazdę, czy sztandar ZSRR.

Zobacz także: Antoni Macierewicz: II RP dokonała wraz z Rosją rozbioru Ukrainy [+ŹRÓDŁO]

Ugrupowanie silnie powiązane z Kremlem i podejrzewane o współpracę z rosyjskimi służbami często spotyka się z tolerancją w krajach do których wjeżdża. Do innego przyjęcia doszło jednak w Czechach. Kiedy w kwietniu tego roku motocykliści wjechali do kraju spotkali się z chłodnym przyjęciem.

Obecnie w czeskich mediach społecznościowych przypominane jest popularne zdjęcie z przejazdu „Nocnych Wilków”. Motocykliści przejeżdżają pod mostem na którym wywieszony jest wielki baner przypominający prawdę o II Wojnie Światowej.

Hitler + Stalin = wywołana II Wojna Światowa – głosił baner, którym Czesi przywitali prowokatorów z Rosji.

Jest to ważne wydarzenie, zwłaszcza w kontekście postrzegania Czech jako kraj momentami prorosyjski. Warto również przypomnieć, że członkowie „Nocnych Wilków” są objęcie sankcjami nałożonymi przez m.in. USA i Kanadę. Ich podróże przez Polskę również odbijały się szerokim echem i nie były dobrze odbierane.

Źródło: / nczas.com /

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY