Prof. Nowak: Prożydowscy klakierzy PiS atakują niezależnych naukowców

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prof. Jerzy Robert Nowak

Prof. Jerzy Robert Nowak / Fot. Media Narodowe

Gościem Mediów Narodowych był znamienity profesor Jerzy Robert Nowak, który został zaatakowany przez środowisko Tomasza Sakiewicza insynuując naukowcowi przeszłość agenturalną. Wspomniał także o buntach w klubach Gazety Polskiej.

Redaktor Michał Jelonek wspomniał o ostatnich deklaracjach władz PiSu dotyczących roszczeń oraz zaproszenia ich na odbywający się 11. maja marsz przeciwko ustawie JUST/447 o roszczeniach żydowskich. Profesor Jerzy Robert Nowak pozytywnie odniósł się do niego.

“Warto ich zaprosić. Jeśli są przeciwko roszczeniom to powinni przyjść. Wtedy byliby konsekwentni (wobec swoich zapowiedzi o odszkodowaniach – red.). Okaże się czy jest to chwilowe zachowanie, czy jednak chcą przeciwstawić się wymuszeniom” – mówił profesor.

„Jest skrajnym cynikiem, albo jest niedouczony” – ks. Isakowicz-Zaleski ostro o Tusku

Jerzy Robert Nowak wspomniał także o atakach na grono naukowe przez środowisko Tomasza Sakiewicza. Przypomniał także określenia zastosowane w książce Leszka Misiaka pt. Prawicowe dzieci, czyli blef IV RP, w której to nazwał redaktora Gazety Polskiej osobą chciwą i pazerną.

Zdaniem znamienitego profesora Nowaka, redaktor Tomasz Sakiewicz stara się dzielić prawicę, przypominają m.in. wydarzenia z 2001 roku – “Przypomnę, że w 2001 roku w Gazecie Polskiej zostało zaatakowane Radio Maryja. Zaatakowano ks. prof. Czesława Bartnika, prof. Ryszarda Bendera czy mnie. Zaatakowano także Warszawską Gazetę”.

“Z Gazety Polskiej odszedł m.in. ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski, który miał dosyć proukraizmu prezentowanego przez linię redakcyjną, Stanisław Michalkiewicz, Waldemar Łysiak” – wymienił osoby, które odeszły z GP – “Ich odejście pokazuje jak bardzo skompromitowała się Gazeta Polska” – określił stan gazety.

Atak na wybitnego profesora przez środowiska “prawicy”

Profesor Nowak odniósł się także, do ataku na jego osobę mającej miejsce poprzez artykuły m.in. w Niezależnej insynuując współpracę z SB – “Zemszczono się na mnie, za atak na ich środowisko, dlatego że napisałem kilka artykułów na ich temat”.

“Obwiniono mnie o donoszenie do SB, ponieważ chodziłem kilka razy do MSZ w latach 60-tych. Ministerstwa, które represjonowało środowisko naukowe” – wyjaśnił profesor.

Powiedział także o wpływach żydowskich na Węgrzech w tamtejszej bezpiece – “Owszem pisałem bardzo ostro o antypolskich przejawach na Węgrzech wychodzących wprost ze stu tysięcznej mniejszości żydowskiej, która miała ogromne wpływy w bezpiece”.

“W klubach Gazety Polskiej dochodzi do podziałów. Grono osób nie podziela poglądów Sakiewicza, czy Terlikowskiego. Myślę, że wkrótce zobaczymy masowe odejścia z klubów” – ocenił na koniec.

Redakcja Mediów Narodowych życzy profesorowi Jerzemu Robertowi Nowakowi dużo zdrowia i pomyślnego leczenia w szpitalu w najbliższych tygodniach. Życzymy profesorowi szybkiego powrotu do aktywnego komentowania bieżących spraw społeczno-politycznych.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447  przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

Całość wywiadu można obejrzeć w materiale poniżej:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY