REKLAMA

Antifa donosi na przeciwników ustawy 447 do Trzaskowskiego. Będzie zakaz marszu?

Działaczki antify doniosły prezydentowi Warszawy na przeciwników ustawy 447. Wystosowały do Trzaskowskiego list, w którym „ostrzegają przed marszem”.

„Obawiamy się, że marsz 11 maja stanie się areną do promocji treści mających na celu wzbudzenie nienawiści do osób pochodzenia żydowskiego” – piszą do Trzaskowskiego aktywistki lewicowe.

„Zaplanowano go w rok po podpisaniu przez prezydenta USA Donalda Trumpa tzw. ustawy 447 [Justice for Uncompensated Survivors Today], która według środowisk narodowych toruje międzynarodowym organizacjom żydowskim drogę do roszczeń wobec Polski na 300 mld dolarów za utracone podczas II wojny mienie.” – tłumaczą Trzaskowiemu w liście.

Kobiety napisały do Trzaskowskiego, że zgłosiły posty prezesa Marszu Niepodległości na Facebooku jako… mowę nienawiści. Oczekują od prezydenta zakazania marszu i aktywności narodowców w Warszawie.

Przypominamy, że Stowarzyszenie Marsz Niepodległości pod koniec lutego rozpoczęło kampanię #NieDlaRoszczeń odnoszącą się do uchwalonej przez Senat USA ustawy o restytucji mienia. Od kilku tygodni zbierane są podpisy pod listem do Donalda Trumpa i organizowana jest szeroka akcja informacyjna.

11 maja ulicami Warszawy przejdzie duża ogólnopolska manifestacja #STOP447 w obronie Polski i Polaków przed bezspadkowymi roszczeniami żydowskimi.

Zobacz także: Tomasz Kalinowski: Wymusiliśmy na rządzie deklaracje antyroszczeniowe. To początek sukcesu. Naciskamy dalej

Ogólnopolska manifestacja odbędzie się rok po podpisaniu ustawy ACT JUST 447: „Nasz rząd musi wiedzieć, że Polacy nie zgodzą się na wypłacanie roszczeń międzynarodowym organizacjom żydowskim” – podkreślał na konferencji Tomasz Kalinowski.

REKLAMA

Komentarze