STOP447: Kiedy i gdzie odbędzie się manifestacja przeciw roszczeniom żydowskim

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
marsz stop447

marsz stop447

STOP447 – pod takim hasłem 11 maja odbędzie się protest środowisk patriotycznych, które nie zgadzają się na założenia ustawy 447 przyjętej przez prezydenta USA Donalda Trumpa. Zobacz kiedy i gdzie odbędzie się protest.

Protest “STOP447” przejdzie 11 maja ulicami Warszawy. Będzie to manifestacja przeciw ustawie w sprawie zwrotu mienia ofiar Holokaustu. W maju zeszłego roku przyjął ją prezydent USA Donald Trump. Manifestację organizuje stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

STOP447: kiedy i gdzie odbędzie się protest

Jak poinformowali organizatorzy demonstracji marsz rozpocznie się o godz. 14:00 pod Kancelaria Prezesa Rady Ministrów przy Alejach Ujazdowskich 1/3, a zakończy się pod ambasadą USA przy ul. Pięknej. Marsz będzie trwał maksymalnie do godziny 17:00. Organizatorzy zapraszają uczestników, aby przybywali trochę wcześniej na miejsce zbiórki, ponieważ będą rozdawane materiały promocyjne, będzie można też składać podpisy pod apelem sprzeciwu wobec JUST Act.

Dokładną trasę przemarszu obrazuje MAPA.

Dlaczego odbędzie się protest STOP447?

Jak informują organizatorzy manifestacji Stop 447, ustawa przyjęta przez Trumpa ma pomóc organizacjom żydowskim w bezprawnym odzyskiwaniu majątków utraconych przez Holocaust. Według autorów ustawy, należą one do spadkobierców, których potomkowie nie żyją.

Jak twierdzą przeciwnicy ustawy, zgodnie z zapisami 447 osoby lub organizacje nie związane z ofiarami Holocaustu będą próbowały odzyskiwać majątek rzekomo należny ofiarom wojny.

– Nie możemy się zgodzić na to żeby Polska płaciła organizacjom diaspory żydowskiej za tzw. mienie bezspadkowe. Przejdziemy głównymi ulicami stolicy, liczymy na wysoką frekwencję – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, organizatora protestu.

RADIOZET/IAR

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY