Ponad 80 procent somalijskich migrantów korzysta ze wsparcia socjalnego w Szwajcarii

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nowe dane zostały zebrane i opublikowane zarówno przez Federalny Urząd Statystyczny, jak i Sekretariat Stanu ds. Migracji.

Pokazują, że około 4000 Somalijczyków w Szwajcarii jest zdecydowanie najbardziej podatnych na zasiłki rządowe, a 83,7 procent opiera się na dochodach państwowych.

Podczas gdy Somalijczycy są zdecydowanie największymi odbiorcami pomocy społecznej, kilka innych narodowości ma również wskaźniki powyżej 50%. Są to Erytrejczycy 54,7 procent, a osoby pochodzące z Angoli 54 procent.

Statystyki znacznie różnią się od liczby obywateli Szwajcarii w zakresie opieki społecznej, wynoszącej zaledwie 2,3% populacji.

Damian Müller ze Szwajcarskich Liberałów (FDP) powiedział, że dane pokazują, że zbyt wiele osób ubiega się o azyl, a nie kwalifikują się do azylu, żyje z materiałów państwowych. Stwierdził też, że nie zrobiono wystarczająco dużo, aby zintegrować osoby ze statusem uchodźcy ze szwajcarską gospodarką.

Backer Gobdon ze stowarzyszenia Somalijska Diaspora przypisuje część winy za wysoki wskaźnik dobrobytu społeczności Somalii średniej wielkości rodziny.

Na przykład pracują w branży hotelarskiej, gdzie płace są niskie. Na przykład rodzina, która ma siedmioro dzieci, nie może z tego żyć”. – powiedział.

voiceofeurope.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY