Macron barykaduje się przed “żółtymi kamizelkami”. Świętuje 1 maja w towarzystwie policyjnych blokad

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. kremlin.ru

Macron barykaduje się przed „żółtymi kamizelkami” w swojej rezydencji przed majowymi demonstracjami. Jednocześnie zaprasza 400 wybranych profesjonalistów z branży restauracyjnej do Elysee na tradycyjne rozdanie konwalii.

Do Elysée ogrodzonego barierkami ze strachu przed „Black Bloc”, Emmanuel Macron zaprosił w środę 400 profesjonalistów z branży restauracyjnej na tradycyjne rozdanie konwalii. “Jestem szczęśliwy móc gościć was tutaj, z Brigitte, ponieważ tradycją jest rozdawanie konwalii 1 maja i dobrze jest w czasach, gdy wiele rzeczy się zmieniania, podtrzymywać tradycje i symbole, które mają dla nas znaczenie” – oświadczył Prezydent Republiki zanim wszyscy zgromadzeni przeszli do sali, gdzie odbywają się uroczystości.

„1 maja to święto tych, którzy kochają pracę i pielęgnują ją, ponieważ wiedzą, że pracując buduje się przeszłość i przyszłość kraju” (…). Nigdy nie wolno nam stracić niczego z tego, co jest naszą historią, a więc także tego, co jest trochę naszym zdrowym rozsądkiem” – powiedział prezydent mając na myśli nadużycia żółtych kamizelek w Paryżu. Prezydent pozostał półtorej godziny na uroczystościach, aby powitać profesjonalistów restauracji i pochwalić ich za ich produkty.

Wiele policyjnych blokad

Jego goście musieli jednak przechodzić przez policyjne blokady na sąsiednich ulicach, które blokowały nawet okolicznych mieszkańców, oraz zmuszały rozczarowanych turystów do zmiany trasy.

Szef państwa otrzymał tradycyjną konwalię 1-szo majową, wręczoną przez Stéphane Layani, szefa hurtowni w Rungis, który podziękował Emmanuelowi Macronowi za „poddanie się tej tradycji” sięgającej renesansu. W sali uroczystości było kilka dużych stoisk i bufetów, zorganizowanych przez hurtownię Rungis i przygotowanych przez najlepszych pracowników restauracyjnych i praktykantów z Francji.

Na spotkaniu byli obecni ministrowie: pracy Muriel Pénicaud, rolnictwa Didier Guillaume i sekretarz stanu ds. Przemian ekologicznych Brune Poirson, a także przedstawiciele federacji międzybranżowych, szkół hotelarskich, hurtowników i producentów z Rungis.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY