Regularna walka zamiast pokoju – ofiary śmiertelne w Palestynie i w Izraelu

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@Jacpoludek

Dotychczas w zaognionym konflikcie palestyńsko-izraelskim zginęło w sumie 11 osób w tym kobieta w ciąży i jej półtoraroczna córka po Palestyńskiej stronie. Trwa regularna walka zamiast dążenia do pokoju między tymi dwoma narodami. Na horyzoncie brak przesłanek na zakończenie wojny.

Palestyński Hamas posłał na tą chwilę około 50 rakiet w izraelskie budynki. Większość z nich została przechwycona i unieszkodliwiona przez system antybalistyczny o nazwie Żelazna Kopuła zdolna chronić obszar w promieniu 150 km. Nie obyło się jednak bez trafień. Podczas nich zginęło 4 Izraelczyków.

Rzecznik zdrowia w Strefie Gazy Ashraf al-Qidra, informuje, że izraelskie służby zastrzeliły dwóch demonstrantów spod muru otaczającego tereny Palestyny po jej wschodniej stronie, a 51 zostało rannych.

Regularna wojna, a świat milczy

W piątkowych atakach na Palestynę zginęły cztery osoby w tym kobieta w ciąży oraz jej półtoraroczna córka. W mediach można zobaczyć relację wideo, gdzie zmarłe dziecko zostało wystawione na pokaz dla mediów, by pokazać skutki wojny.

Banki będą musiały tłumaczyć dlaczego nie dały kredytu

Palestyńska dziennikarka Aya Isleem informowała na Twitterze o nocnych bombardowaniach – “Izraelskie siły okupacyjne zniszczyły kolejne budynki podczas ostatniej nocy”.

Turcja jako jedno z nielicznych państw zareagowało na krwawe walki toczące się na Bliskim Wschodzie. Ostra reakcja nastąpiła dopiero po zaatakowaniu przez Izrael budynku należącego do tureckiej agencji prasowej.

Resort dyplomacji w swoim oświadczeniu wezwał państwa do podjęcia działań w celu złagodzenia napięcia pomiędzy Izraelem, a Palestyną – “Pilnie apelujemy do społeczności międzynarodowej o podjęcie działań w celu złagodzenia napięć w regionie, powstałych z winy Izraela”.

“Zdecydowanie potępiamy nieproporcjonalne ataki Izraela w Strefie Gazy, w wyniku których wielu niewinnych ludzi straciło życie lub doznało obrażeń i zaatakowany został budynek agencji Anatalia” – oświadczyło tureckie MSZ.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK 

wp/twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY