Schetyna desperacko przebija PiS obietnicami bez pokrycia „100 miliardów!”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wygramy te wybory, odzyskamy 100 mld dla Polski stracone przez nieudolność tego rządu – zakomunikował Grzegorz Schetyna na konwencji Koalicji Europejskiej w Białymstoku. Lider Platformy Obywatelskiej apeluje o wiarę w to, że jego ugrupowanie będzie skuteczniejsze w rozmowach z oficjelami unijnymi ws. środków dla Polski z budżetu UE.

Program Koalicji Europejskiej w wyborach do PE, to 100 mld zł więcej niż jest w stanie wynegocjować rząd PiS – 100 mld więcej dla Polaków i dla Polski – podkreślił szef PO Grzegorz Schetyna w Białymstoku. Według niego, stawką eurowyborów są pieniądze dla naszego kraju na kolejną dekadę.

4 maja w Białymstoku odbyła się przedwyborcza konwencja Koalicji Europejskiej. Podczas swojego wystąpienia Grzegorz Schetyna skoncentrował się zwłaszcza na kwestiach finansowych. Skrytykował działalność rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość w zakresie pozyskiwania środków unijnych. Przekonywał, że jego ugrupowanie będzie w tym skuteczniejsze. Ponadto wygłaszał skrajnie prounijne hasła.

Koalicja Europejska staje dzisiaj naprzeciw antyeuropejskiego bloku, bloku ludzi nieskutecznych, nieznających się na unii i nielubiących UE. Myśmy uzyskali ponad 500 mld zł. Oni najwyżej 400. To miara klęski Kaczyńskiego i Morawieckiego – powiedział szef PO.

Zobacz także: Antykatolicki atak w Szkocji. Zdemolowane ważne dla Polaków miejsce kultu

Grzegorz Schetyna mówił także, że środki, które miałby pozyskać z UE przeznaczy na zadeklarowane cele. M.in. polską wieś, czy walkę ze smogiem. Lider Platformy Obywatelskiej zapowiadał również przywrócenie małego ruchu granicznego z obwodem kaliningradzkim i wprowadzenie go na granicy z Białorusią.

Źródło: / wmeritum.pl, PAP /

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY