Marsz dla Życia w Szczecinie – “Miłość większa niż…” [WIDEO]

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter

28 kwietnia w Szczecinie miał miejsce Marsz dla Życia. Była to 17. edycja imprezy organizowanej przez ks. Tomasza Kancelarczyka oraz Fundację Małych Stópek. Obrońcy życia szli w tym roku pod hasłem “Miłość większa niż…”. Redakcja Mediów Narodowych z tej okazji stworzyła reportaż z uroczystości.

Reporter Mariusz Piotrowski przepytywał organizatorów oraz uczestników na temat szczegółów i wrażeń z odbywanego corocznie tak ważnej manifestacji ochrony życia człowieka, w szczególności nienarodzonego.

Jak lubi podkreślać ks. Tomasz Kancelarczyk – “współorganizator” cyklicznej imprezy, chwali zaangażowanie młodzieży w organizowanie tak wielkiej manifestacji. Wspomniał on także, jak ważne było przesłanie św. Jana Pawła II, który wezwał katolików do wyjścia na ulicę, aby głosić Ewangelię.

Pod pomnikiem św. Jana Pawła II abp. Andrzej Dzięga przypomniał o ustawie z 27. kwietnia 1956 roku, gdzie ówczesna władza komunistyczna dopuściła zabijanie dzieci nienarodzonych. Zaprosił on do modlitwy za dzieci, a także za lekarzy, polityków, samorządowców.

Jeden z młodych uczestników przychodzi na Marsz dla Życia od kilku lat, aby wyrazić swoje wartości chrześcijańskie – “Od 10 lat przychodzę tutaj corocznie, dlatego aby dać świadectwo, że w młodych ludziach płyną wartości chrześcijańskie”.

Aborcja to nie zlepek komórek, a mały człowiek

“Pomoc udzielana samotnym matkom jest dziełem wielu darczyńców, którzy przekazują swoje pieniądze fundacji małych stópek” – zaznaczył x. Tomasz Kancelarczyk, dziękując darczyńcom.

Wyjaśnił także, że dziecko nie narodzone nie jest zlepkiem komórek, lecz istotą ludzką – “Aborcja, zlepek komórek, zawartość macicy – to jest nowomowa, która odbiera człowieczeństwo dziecka”.

Roszczenia żydowskie, spokojna manifestacja, wielka praca wolontariuszy

Na marszu byli także przedstawiciele Ruchu Narodowego, promując akcję #STOP447 o roszczeniach żydowskich, podkreślając wagę niebezpieczeństwa płynącej z ustawy Just/447.

“Sprawa jest o tyle ważna, bo dotyczy nas jak i przyszłe pokolenia. Pieniądze są gigantyczne. To doprowadzi do tego, że przyszłe pokolenia zostaną materialnie zubożone, a szansa na lepsze życie zostanie odebrana i musimy się temu stanowczo sprzeciwić” – powiedział działacz Ruchu Narodowego.

Podczas Marszu dla Życia, wzięła jak co roku znana vlogerka portalu “Antyfeministyczna” Katarzyna Tryzno, która wypowiedziała się dla Mediów Narodowych – “Bardzo mi się podoba ten marsz, Jestem tutaj co roku. (…) Wielki szacunek dla księdza Kancelarczyka za organizację tego zgromadzenia”.

Wskazała również na fakt przemilczenia kwestii obrony życia w mediach ogólnopolskich – “Mediom nie jest wygodnie pokazywać rodzinę, ludzi którzy sprzeciwiają się aborcji”.

“Nigdy nie ma kontrmanifestacji. Jest spokój, bardzo mało policji. Większość członków straży marszu to ludzie z ONR, MW czy też stowarzyszenia Koliber” – oceniła Katarzyna Tryzno.

Po marszu słowo na temat prac organizacyjnych całego marszu zabrał jeden z wolontariuszy Fundacji Małych Stópek – “Pracy jest bardzo dużo. Trwa ona prawie cały rok. Setka osób pomaga fundacji przy organizacji marszu. Każdy jest odpowiedzialny za różne sprawy organizacyjne”.

Relacja z Marszu dla Życia na kanale Mediów Narodowych:

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY