Sąd uniewinnił osoby blokujące marsz Wielkiej Polski Niepodległej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Wśród uniewinnionych osób przez sąd okręgowy we Wrocławiu znajduje się Marta Lempart, znana z różnych manifestacji KOD-u. Obywatele RP oraz Ogólnopolski Strajk Kobiet 11 listopada 2017 roku, blokowali trasę marszu Wielkiej Polski Niepodległej.

Na marszu Wielkiej Polski Niepodległej organizowanej przez środowiska kibicowskie z Wrocławia oraz stowarzyszenie Wielka Polska Niepodległa, a także objętym patronatem medialnym portalu wprawo.pl eks-księdza Jacka Międlara – doszło do blokady trasy przez nieprzechylną im m.in. grupę z Obywateli RP. Sąd okręgowy orzekł niewinność blokującym zgromadzenie.

Czytaj więcej: Do wojska w wieku 60 lat? Jest projekt nowelizacji ustawy

Sąd Okręgowy podtrzymał uzasadnienie sądu rejonowego – “O tym zgromadzeniu można powiedzieć wszystko, ale nie to, że jego uczestnicy nie wyrażali w sposób karygodny negatywnych emocji wobec obwinionych” – powiedział wówczas sędzia Wojciech Sawicki.

Uniewinnione zostały Anna Kowalczyk-Derlęga i Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, a także Dagmara Drozd, Małgorzata Farynowska, Włodzimierz Komisarczyk, Bartosz Gawroński, Jacek Zabokrzycki i Patryk Iwanicki z Obywateli RP.

Marta Lempart znana z innych manifestacji opozycyjnych tak skomentowała to uniewinnienie – “Wyrok, jaki zapadł, jest sprawiedliwy. Spodziewałam się go”.

Kontrmanifestanci pod hasłem “Faszyzm nie przejdzie” próbowali 11 listopada 2017 r. zablokować marsz Wielkiej Polski Niepodległej. Stanęli na Przejściu Świdnickim z wielkim banerem “Tu są granice przyzwoitości”.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY