Po 80 latach odnaleźli zaginionego w hiszpańskiej wojnie domowej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. LOCOSPOTTER / CC-SA 3.0

Rodzina z Katalonii, dzięki swojej determinacji, odnalazła zaginionego w hiszpańskiej wojnie domowej. W poszukiwaniach pomogła 100-letnia krewna mężczyzny.

Mężczyzna jako pięciolatek zaginął podczas hiszpańskiej wojny domowej. W trakcie jej trwania stracił pamięć. Po wojnie chciał odnaleźć swoją rodzinę – co czynił przez 80 lat za pomocą historyków oraz urzędników.

Jak podają hiszpańskie media – mężczyzna odnalazł się głównie dzięki poszukiwaniom swojej 100-letniej krewnej, która przez lata chciała odnaleźć zaginionego w hiszpańskiej wojnie domowej 5-latka.

Kobieta pisała listy do wszelkich instytucji, które mogłyby pomóc w poszukiwaniach 5-latka zagionego w 1939 roku. Opisywała w nich dokładne okoliczności zaginięcia siostrzeńca wraz z prośbą o pomoc.

Informacja do mediów dotarła jednak dopiero przed kilkoma tygodniami, gdy rodzina zmarłej już kobiety pozwoliła na opisanie historii poszukiwań chłopca.

Zobacz również: Projekt Nowackiej o świeckim państwie: “To legislacyjny bubel”

Sprawą zainteresowały się również pisma naukowe. Szerzej o sprawie zaginięcia napisał m.in. Forensic Science International”. Według tego pisma naukowego przypadek 5-letniego zaginionego Vincente jest “pierwszym na świecie odnalezieniem osoby z amnezją dzięki badaniom genetycznym.

gosc
Dodano w Bez kategorii

POLECAMY