Bojko Borisow ostrzega Europę przed kolejną falą imigrantów

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. Twitter

Przed kolejną falą imigrantów z krajów arabskich ostrzega państwa europejskie Premier Bułgarii Bojko Borisow. Znajdują się oni w ośrodkach migracyjnych w Turcji. Wyraził on także swoje zaniepokojenie tą sytuacją.

Bojko Borisow informował na konferencji w Sofii, iż imigrantów może być nawet 30 tysięcy w tym wiele kobiet i dzieci. Wyraził on swoje zaniepokojenie tzw. marszem nadziei – “Jesteśmy zaniepokojeni tzw. marszem nadziei, który organizuje się obecnie w ośrodkach migracyjnych w Turcji”.

Wesprzyj zbiórkę na roszczeniobus! Dotychczas zgromadzono 84 % środków

“Gdyby do tego doszło, powstanie ogromny problem” – mówił. Podkreślił także, że Bułgaria zapewnia należytą ochronę swojej granicy z Turcją. Większy problem istnieje po stronie greckiej, gdzie na 500 km odcinku granicy nie ma ogrodzeń.

Sytuacja na granicy “spokojna i przewidywalna”

Szef MSW Mładen Marinow uważa, że sytuacja na granicy jest “spokojna i przewidywalna”, a środki na ochronę granicy są zagwarantowane. Tylko w ubiegłym roku za transgraniczny przemyt ludźmi sądy w Bułgarii skazały 133 osoby, a w tym 30.

W ubiegłym roku według dyrektora policji granicznej Swetłana Kiczikowa zarejestrowano 5 311 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Turcja. Zatrzymano 761 osób. W tym roku dotychczas zanotowano 390 takich prób.

pap/interia

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY