Przejmujące słowa ks. bp Zawitkowskiego: “Nie wstydzisz się Warszawko?”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. pixabay

Przejmujący apel biskupa Zawitkowskiego ukazał się na łamach “Naszego Dziennika”. Duchowny odniósł się w nim do “współczesnych grzechów” Polski.

“Warszawo! Przecież miałaś Collegium Nobilium, a tak schamiałaś. Były w historii różne strajki szkolne: o język, o historię, o krzyż. Teraz w historii pokażą organizatora i najgłupszy strajk szkolny o 1000 zł na rękę. O biedna szkoło moja!” – rozpoczyna biskup.

W apelu biskupa Zawitkowskiego można przeczytać wiele odniesień do historii oraz przejmujące słowa skierowane do Warszawiaków zachęcające do ich nawrócenia: “Jak się spodliłaś, Warszawko! A wy mówicie: Nic to! Warszawa nierządem stoi. Pogruchoce Was Pan Bóg, jako ten garniec gliniany! Królu Sobieski, larum grają! Przypomnij mądrej Unii Europejskiej, że myśmy tam byli zwycięzcami. Uważajcie, Panowie. Historia lubi się powtarzać. Obyście nie popadli w nowe jasyry!”

“Przed tak Wielkim Sakramentem, niech uklęknie Warszawa, ku nawróceniu. Matko Wincento Jaroszewska, coś powiedziała prostytutkom: Nie wstanę z kolan, póki nie stanie się tu spokój! Powiedz to lesbijkom i gejom: Na kolana! I do spowiedzi! Księże Twardowski, Kochany Janie od biedronki, przyjdź na Powązki do Krzysia i Basi Baczyńskich, niech powiedzą warszawskim dzieciakom: Matko Boża, nagnij pochmurną dłoń naszą, gdy zaczniemy walczyć miłością.” – podkreśla biskup.

Józef Zawitkowski, pseud. ks. Tymoteusz – polski duchowny rzymskokatolicki, poeta, kompozytor, biskup pomocniczy warszawski w latach 1990–1992, biskup pomocniczy łowicki w latach 1992–2013, od 2013 biskup senior diecezji łowickiej

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY