Muzułmańskie wesela zmorą niemieckich miast

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Rozpoczął się sezon ślubów i wesel. Tym samym mnożą się interwencje policji, gdyż weselnicy zakłócają porządek publiczny w miastach.

Orientalne wesele łatwo poznać po tym, że weselnicy przejeżdżający przez miasto stara się jak najbardziej zwrócić na siebie uwagę. Samochody są paradnie przozdobione, towarzyszy im głośna muzyka.

Kierowcy trąbią klaksonami, wychyleni z okien pasażerowie powiewają flagami ojczystego kraju (Turcji, Syrii), strzelają z pistoletów hukowych.

W ubiegły weekend policja 32 razy musiała interweniować w Zagłębiu Ruhry.

Zgłoszono bowiem o zakłóceniu ruchu drogowego i odgłosach strzałów.

W Duisburgu w sobotę odbyło się sześć takich przejazdów, weselny orszak zablokował skrzyżowanie w dzielnicy Hochfeld. Około 100 gości machało tureckimi flagami i oddawało strzały ze straszaków. Policjanci zatrzymali korowód, skonfiskowali broń, wypisywali mandaty i sporządzali protokoły w związku z łamaniem przepisów ruchu drogowego i przepisów o posiadaniu broni.

W niedzielę uczestnicy wesela w Bochum także oddawali strzały z pistoletów, które policja potem skonfiskowała, znajdując amunicję i nóż. Właściciel tych przedmiotów usłyszy zarzut nielegalnego posiadania broni.

Policja informuje, że zajścia takie mnożą się w kronikach policyjnych. W minionych tygodniach w wielu niemieckich miastach rozbawieni weselnicy wielokrotnie prowokowali interwencje policji.

wp.pl

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY