TK zwleka z rozpatrzeniem sprawy aborcji eugenicznej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Trybunał Konstytucyjny wciąż nie wyznaczył terminu rozprawy w sprawie zgodności z Konstytucją aborcji eugenicznej – dowiedziała się Katolicka Agencja Informacyjna. Od złożenia wniosku w tej sprawie minęło już ponad półtora roku.

Pozew przeciwko Senyszyn za obrażanie Żołnierzy Wyklętych

Poselski wniosek trafił do TK w październiku 2017 r. 25 lutego tego roku Fundacja Życie i Rodzina zwróciła się do Trybunału z petycją o jak najszybsze zajęcie się tą sprawą. Dzień później Katolicka Agencja Informacyjna zadała TK kilka pytań: Kiedy jest planowane wydanie orzeczenia w sprawie przesłanki eugenicznej? Kto będzie przewodniczył składowi sędziowskiemu? Czy do TK wpłynęła petycja o niezwlekanie z wydaniem wyroku? Czy możliwe jest spotkanie prezes TK Julii Przyłębskiej z członkami Fundacji? Dlaczego rozpatrywanie tej sprawy trwa tak długo?

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Trybunał odpowiedział dopiero po dwóch miesiącach:
Zgodnie z obowiązującymi przepisami terminy rozpraw/publicznych ogłoszeń orzeczeń Trybunału Konstytucyjnego wyznaczane są na niejawnych naradach sędziów składów orzekających. Jeżeli termin zostanie wyznaczony, to informacja ta będzie dostępna na stronie internetowej Trybunału. Termin w tej sprawie nie został jeszcze wyznaczony – oświadczył TK.

Ta odpowiedź jest niemal identyczna jak poprzednie. KAI pytała Trybunał o termin rozpatrzenia wniosku już po raz czwarty.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY