Pozew przeciwko Senyszyn za obrażanie Żołnierzy Wyklętych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. wikipedia

Do sądu trafił pozew przeciwko europosłance Joannie Senyszyn. Powodem są jej wpisy na Twitterze obrażające Żołnierzy Niezłomnych. Pozew złożyła Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych.

Wsparcie prawne autorom pozwu zapewnia Reduta Dobrego Imienia.

Joanna Senyszyn wielokrotnie obrażała pamięć Żołnierzy Wyklętych – osób, które często poświęcając życie walczyły o niepodległą Polskę. Dlatego jako Reduta Dobrego Imienia wspieramy Stowarzyszenie Rodzin Żołnierzy Wyklętych, aby nie dopuścić do szerzenia kłamstw – oświadczył Maciej Świrski, prezes Reduty.

Papież przekazuje 500 tys. dolarów na pomoc migrantom próbującym dotrzeć do USA

Powództwo dotyczy nieprawdziwych, krzywdzących opinii na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez byłą posłankę w mediach społecznościowych. Członkowie rodzin Żołnierzy Wyklętych domagają się od pozwanej usunięcia rzeczonych wpisów, umieszczenia przeprosin na jej profilu na Twitterze oraz wpłaty zadośćuczynienia w wysokości 100 tys. zł na rzecz Stowarzyszenia –napisano w oświadczeniu przekazanym PAP przez RDI.

Pozew dotyczy 13 wpisów Senyszyn jakie umieszczała ona na Twitterze w ciągu ostatnich 4 lat. Chodzi m.in. o post z 1 marca tego roku.

Wyklęci to nie żołnierze, a bandy wyrzutków społecznych, nierobów i frustratów czekających na III WŚ. Zamordowali 5 tys. cywilów, w tym 187 dzieci, grabili, gwałcili, torturowali, zastraszali Polaków odbudowujących kraj. Ich święto to jawna kpina z obywateli RP. Będzie zniesione – napisała polityk.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Senyszyn nazwała ten pozew “absurdalnym”.
Można powiedzieć, że poniekąd byłam prekursorką w tej krytyce, ponieważ zamieszczałam takie wpisy, kiedy jeszcze mało kto to robił. Teraz to już jest powszechne. Pewnie trzeba będzie pół Polski pozwać. Niech próbują. Nie można usuwać prawdy, nie można prawdy zmieniać, nie można prawdy wymazać –powiedziała.Dodano w Bez kategorii

POLECAMY