Konfederacja: Wyprowadzimy Polskę z UE pozostając w strefie Schengen i EOG

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Jakub Kulesza, dwójka na liście Konfederacji w okręgu warszawskim, ogłosił wyprowadzenie Polski z UE przy jednoczesnym pozostaniu w strefie Schengen.

Polska może wyjść z Unii Europejskiej, jednocześnie nadal pozostając w strefie Schengen i Europejskim Obszarze Gospodarczym.

ZOBACZ TAKŻE: Przyjdź na Marsz Suwerenności 1 maja. Zobacz najnowszy spot! [WIDEO]

“Jestem za swobodą kapitału, usług, podróżowaniem, ale to nie ma nic wspólnego z UE. Za to, że możemy swobodnie podróżować po Europie odpowiada strefa Schengen. Za to, że jest swobodny przepływ kapitału, towarów, usług odpowiada wspólny obszar gospodarczy” – tłumaczył Kulesza.

“Mówienie, że musimy być w Unii, żeby korzystać z tych dobrodziejstw, jest mijaniem się z prawdą” – podkreślał polityk. Jak zapowiedział Konfederacja rozważa różne scenariusze – “od reformy UE, co jest coraz mniej prawdopodobne, aż przez wyjście z Unii Europejskiej”.

Ogłoszony w grudniu antyunijny front podkreślał od samego początku, że jest jedyną siłą, która chce wyjścia Polski z Unii Europejskiej. W marcu została przedstawiona oficjalna nazwa koalicji: “Konfederacja Korwin Braun Liroy Narodowcy”.

Przypominamy, że PKW wylosowała numery list wyborczych. W wyborach do PE z listą nr 1 wystartuje KWW Konfederacja, KORWiN, Liroy, Braun, Narodowcy.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY