Papież przekazuje 500 tys. dolarów na pomoc migrantom próbującym dotrzeć do USA

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Pope Francis visits Palo Cathedral in one of his sorties in Leyte Province Saturday, January 17, 2015. The Pope announced his shortened visit to the province due to on going typhoon in the area. He made a quick blessing to items presented to him by some of the churchgoers in the cathedral before leaving. (Photo by Benhur Arcayan/Malacanang Photo Bureau)

Papież Franciszek przekazał 500 000 dolarów na pomoc migrantom z Ameryki Środkowej, którzy znaleźli się w Meksyku, próbując dotrzeć do Ameryki.

Pomoc przeznaczona jest w szczególności dla 75 000 osób, które przybyły do ​​Meksyku w zeszłym roku w ramach sześciu karawan migrantów.

Darowizna zostanie pobrana z funduszu Peter’s Pence Kościoła katolickiego z kolekcji kościelnych na całym świecie.

Peter’s Pence podał w oświadczeniu, że pomoc dla migrantów ze strony rządów i osób prywatnych zmniejszyła się. Powodem tego jest spadek zasięgu mediów.

„Wszyscy ci ludzie zostali uwięzieni. Niezdolni do wejścia do Stanów Zjednoczonych, bez domu lub środków do życia. Kościół katolicki gości tysiące z nich w hotelach w diecezjach lub zgromadzeniach zakonnych. Zapewnia podstawowe potrzeby, od mieszkania po odzież”. – powiedział Peter Pence.

Stany Zjednoczone wywarły presję na Meksyk, aby powstrzymać napływ migrantów z Ameryki Środkowej w kierunku granicy z USA. W zeszłym miesiącu Trump zlikwidował pomoc dla Gwatemali, Hondurasu i Salwadoru. Oskarża kraje Ameryki Środkowej o to, że nie robią nic dla USA.

Wielu zinterpretowało darowiznę papieża jako naganę dla polityki Trumpa wobec imigrantów. Co więcej, niektórzy nawet twierdzą, że prezydent USA jest został “strollowany” przez papieża.

Papież Franciszek ostatnio wypowiedział się przeciwko rządom, które “budują mury” przeciwko imigrantom. Stwierdził, że: „Ci, którzy budują mury, staną się więźniami murów, które wznieśli”.

Dodatkowo, wielu migrantów próbujących dotrzeć do USA twierdzi, że ucieka przed przemocą, prześladowaniem i ubóstwem w swoich krajach.

rt.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY