Austria: Osoby ubiegające się o azyl grożą śmiercią pracownikom ośrodków azylowych

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Informacje z austriackiego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych ujawniły, że pracownicy domów dla uchodźców stają w obliczu licznych zagrożeń od osób ubiegających się o azyl.

Według ministerstwa w ciągu ostatniego roku miało miejsce nie mniej niż 15 poważnych incydentów.

Zgodnie z raportem, wiele osób ubiegających się o azyl brutalnie groziło pracownikom ośrodków azylowych, aby zostać przeniesionym do różnych placówek. W Maria Enzerdorf, małym austriackim miasteczku liczącym 8 000 osób, osoba ubiegająca się o azyl dała pracownikowi do zrozumienia, że ​​ma żelazny pręt, ponieważ czuł, że powinien zostać przeniesiony w inne miejsce.

Różne motywacje działały jako katalizatory dodatkowych przypadków gróźb śmierci wobec pracowników publicznych.

W Salzburgu migrant zagroził zamordowaniem pracownika podczas jedzenia.

W Bergheim, z powodu braku dostępu do Internetu, dwóch migrantów stało się tak zdenerwowanych, że grożą zabiciem jednego z pracowników opieki.

Podobny przypadek miał miejsce we Włoszech w ubiegłym roku, kiedy 26-letni migrant z Senegalu fizycznie zaatakował pracownika domu opieki, ponieważ dom najwyraźniej nie zajmował się jego prośbami o ustanowienie bezprzewodowego Internetu.

Chociaż żaden z wymienionych ataków nie spowodował poważnych lub zagrażających życiu obrażeń, wielu pracowników rządowych pracujących w ramach opieki azylowej w różnych krajach europejskich zostało zamordowanych przez migrantów od czasu kryzysu migracyjnego, który rozpoczął się w 2015 roku.

Jedna z tych tragicznych spraw ujawniła się w 2016 r., kiedy osoba ubiegająca się o azyl zadźgała na śmierć 22-letnią opiekunkę społeczną Alexandra Mezher.

W 2017 roku podobny atak miał miejsce w Niemczech, kiedy nigeryjski migrant zadźgał na śmierć pracownika w gminie Ahaus.

voiceofeurope.com

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY