Konfederaci w obronie proboszcza – w Płocku doszło do profanacji wizerunku Matki Bożej

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Nocą w Płocku doszło do profanacji wizerunku Matki Bożej, gdzie zwyczajną aureolę przyozdobiono symbolem tęczy środowiska LGBT. Obrazki porozklejano po mieście, a także naklejono na drzwi od toalety Toi-Toi – informowała Kaja Godek. Sprawą mają zająć się policjanci na zlecenie Ministra Brudzińskiego.

O haniebnym ataku na wartości katolickie przez homolobby poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowym Kaja Godek, kandydatka do europarlamentu z Mazowsza. Wraz z innym liderem Konfederacji, Grzegorzem Braunem przybyli do Płocka bronić tamtejszego proboszcza z parafii św. Maksymiliana Kolbe.

Na Twitterze napisała – “W nocy doszło do kolejnej profanacji. Rozklejono w okolicy, w tym na toalecie toi-toi, wizerunek MB Częstochowskiej w aureolach z homotęczy”.

https://twitter.com/GodekKaja/status/1122059805877833728

Wezwała także Episkopat Polski do reakcji, który dotychczas nie zareagował jak przy spaleniu tradycyjnej kukły Judasza w Pruchniku (tradycja praktykowana w innych częściach świata m.in. w Hiszpanii).

Jest reakcja ministra spraw wewnętrznych

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński poinformował, że sprawą profanacji wizerunku Matki Bożej zajmuje się już Policja – ” Jak się dowiedziałem w Płocku dokonano profanacji, świętego od wieków, dla wszystkich pokoleń Polaków, wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej. Sprawą z urzędu zajmie się Policja”.

Grzegorz Braun w swojej relacji informuje, że agresorami, którzy atakowali ks. prob. Tadeusza Łebkowskiego, są sympatykami partii Wiosna Roberta Biedronia.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Twitter

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY