Schetyna straszy “neofaszystami” i zaprasza na marsz

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
zmiany w PO

/ fot. Michał Józefaciuk via Wikimedia.com / CC BY-SA 3.0 PL

Grzegorz Schetyna zaprosił w Poznaniu na marsz Koalicji Europejskiej, który odbędzie się 18 maja w Warszawie. W ostrych słowach zwrócił się także do PiS: “Szukacie hitlerowców wśród nauczycieli, a nie widzicie neofaszystów pod własnym nosem” – powiedział lider PO.

Ograniczenie wolności słowa jako walka z mową nienawiści – kontrowersyjne rezolucje Rady Europy

18 maja w Warszawie odbędzie się w wielki marsz organizowany przez Koalicję Europejską; zapraszam na niego wszystkich, którzy chcą wolnej, europejskiej Polski – oznajmił Schetyna.

Zapraszam na wielki marsz, który zorganizujemy 18 maja w Warszawie. Zapraszam, jako Koalicja Europejska. Zapraszam was z Wielkopolski, z Pomorza i z Podlasia. Was, nauczycieli i was niepełnosprawnych. Was z mniejszości i z większości – mówił polityk

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Schetyna nazwał też narodowców neofaszystami.

Niedawno premier Morawiecki porównał polskich sędziów do hitlerowskich kolaborantów. Minister (Patryk) Jaki mówił o nauczycielach, że przypominają mu Wehrmacht czy okupanta. W kraju, który stracił miliony córek i synów, kraju, który widział niemieckie obozy koncentracyjne, to jest obelga najwyższa. A jednocześnie te same władze chcą patrzeć, jak ulicami Warszawy 1 maja maszerują ONR-owcy – stwierdził lider Koalicji Europejskiej.

Szukacie hitlerowców wśród nauczycieli, a nie widzicie neofaszystów pod własnym nosem. To niegodne i to się skończy – dodał.

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY