Spotkanie w Władywostoku: Kim i Putin przyjaciółmi?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W rosyjskim Władywostoku zakończył się zaplanowany szczyt dwóch przywódców państw: Korei Północnej oraz Rosji. Była to pierwsza wizyta Kim Dzong Una w tym kraju. Władimir Putin powiedział, że rozmawiali oni na temat wzajemnych relacji państwowych oraz o poprawie sytuacji na Półwyspie Koreańskim.

Spotkanie Kim Dzong Una i Władimira Putina ma miejsce na rosyjskim Dalekim Wschodzie we Władywostoku. Jest to także pierwsza wizyta koreańskiego przywódcy w Rosji.

Putin po zakończeniu spotkania sam na sam z Kimem, powiedział – “Mogliśmy porozmawiać o historii naszych stosunków między państwami i o dniu dzisiejszym, o perspektywach rozwoju więzi dwustronnych. Rozmawialiśmy też o sytuacji na Półwyspie Koreańskim, wymieniliśmy opinie o tym, jak i co należy zrobić, aby perspektywy poprawy sytuacji były dobre”.

Czytaj więcej: Konfederacja broni mieszkańców Pruchnika: „Nie dopuścimy by byli prześladowani”

“Mam nadzieję, że nasze dalsze rozmowy będą przebiegać w tym nurcie, w pożytecznym i konstruktywnym duchu” – mówił Kim Dzong Un, podkreślając, że rozmowy były “bardzo rzeczową wymianą opinii”.

“Przyjechałem do Rosji po to, aby wymienić opinie na temat sytuacji na Półwyspie Koreańskim, która jest jednym z najbardziej aktualnych problemów w obecnej agendzie międzynarodowej” – dodał przywódca Korei Północnej.

Po tym spotkaniu, nastąpiło spotkanie z delegacjami obu krajów. W rozmowach uczestniczą liderzy wraz z korpusem dyplomatycznym, przedstawicielami rosyjskich firm oraz władz odpowiedzialnych za rozwój tego rosyjskiego obszaru skupionym na Dalekim Wschodzie.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

interia/pap

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY