Francja: Prezydent Macron z nerwów uderza w Polskę

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

O dziwnej wypowiedzi francuskiego prezydenta informuje RMF FM. Emmanuel Macron dał do zrozumienia, że w strefie Schengen nie powinno być państw, które nie zgadzają się na automatyczną relokację imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu. Do takich państw należy Polska.

Prezydent Francji nie wymienił z nazwy państw, które jego zdaniem nie powinny się znajdować w strefie Schengen. Dał jednak jasno do zrozumienia, że są to takie, które nie zgadzają się na przymusową relokację imigrantów i uchodźców z Afryki, oraz Bliskiego Wschodu. Wśród tych państw są m.in Polska, Węgry, bądź Czechy. Emmanuel Macron miał być poddenerwowany kiedy wypowiadał się na ten temat. 

– Lepiej mieć w tej strefie mniej państw. Nie chcę mieć w strefie Schengen krajów, które są z tego zadowolone, kiedy chodzi o swobodny przepływ obywateli i dóbr, ale nie chcą przyjąć na siebie części ciężaru. Co to w ogóle za afera? – podkreślił Macron, mówiąc o polityce imigracyjnej Unii Europejskiej. Zaznaczył również, że chce doprowadzić do reformy strefy Schengen. Miałaby się ona opierać w przyszłość na się na “odpowiedzialności i solidarności”.

Zobacz także: Jankowski: Ustawa 447 – ekonomiczny aspekt grabieży [WIDEO]

Prezydent Francji już niejednokrotnie próbował namawiać do pomysłu automatycznej relokacji imigrantów, oraz uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu. Ta wypowiedź, według wielu ekspertów, miałaby być powrotem do dawnej retoryki.

/ Źródło: RMF 24 /

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY