Sri Lanka: Aresztowano powiązanego z zamachami Syryjczyka

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ fot. TT/@DoRzeczy_pl

W związku z niedzielną serią zamachów na kościoły i budynki na Sri Lance, w których zginęło kilkaset osób obchodzących święta Zmartwychwstania Pańskiego tamtejsza policja aresztowała podejrzanego. Jest to obywatel Syrii – informuje agencja Reuter.

Ze źródeł bliskich rządu na Sri Lance, agencja dowiedziała się o aresztowaniu przez wydział policji ds. zwalczania terroryzmu Syryjczyka. Ma on zostać przesłuchany w związku z ostatnimi atakami na chrześcijan. Doszło to tego zatrzymania po przesłuchaniu wcześniej Lankijczyków.

Czytaj więcej: Zamachy na Sri Lance przeprowadziła radykalna grupa islamska

Na ten moment odpowiedzialność za przeprowadzenie brutalnych zamachów spada na lokalną grupę islamskich terrorystów z National Thowheeth Jama’ath (NTJ). Podejrzewa się również wsparcie przez zagraniczne organizacje terrorystyczne.

W związku z zamachami na Sri Lance przeszukano blisko 20 mieszkań i zatrzymano 40 podejrzanych. O północy z poniedziałku na wtorek w kraju zaczął obowiązywać stan wyjątkowy. Siły bezpieczeństwa otrzymały dzięki temu zwiększone uprawnienia.

Według najnowszych danych liczba ofiar zwiększyła się do 310, a rannych do ponad 500 osób. Ilość ofiar wciąż może się zwiększać w zależności od poszukiwań oraz stanu rannych.

interia

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY