Luksemburg: Nie żyje wielki książę Jan

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

Zmarł wielki książę Luksemburga – Jan. O jego śmierci poinformował jego syn, oraz następca Henryk. Monarcha zmarł w wieku 98 lat.

Popularny wśród poddanych były wielki książę Luksemburga w ostatnim czasie trafił do szpitala w związku z chorobą płuc. W chwili śmierci liczył 98 lat. Jego następcą na tronie, w ramach dynastii Burbon-Parma, będzie jego syn Henryk.

Z wielkim smutkiem informuję o śmierci mojego ukochanego ojca – czytamy w wydanym oświadczeniu – odszedł w pokoju, otoczony miłością swojej rodziny. – dodano. 

13 kwietnia dwór książęcy poinformował, że były władca trafił do szpitala w związku z zapaleniem płuc. W miniony weekend jego stan się pogorszył.

Jan stał na czele Wielkiego Księstwa Luksemburga od 1964 do 2000 roku. Następnie przekazał rządy synowi, choć sam pozostawał głową państwa. Za czasów rządów wielkiego ks. Jana Luksemburg przekształciło się w światowe centrum finansowe. Jako władca cieszył się dużą popularnością wśród poddanych. Liczący ok. 600 tysięcy mieszkańców Luksemburg to jedyne wielkie księstwo w Europie.

Źródło: / PAP /

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY