Jakubiak do Brudzińskiego: Żaden Żyd nie nazwie Pana bratem, pytanie po co Pan to robi?

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

W Wielki Piątek w Pruchniku na południu Polski doszło do “sądu nad Judaszem”. Ogromną kukłę przedstawiającą biblijnego zdrajcę włóczono po ulicach miasta, bito kijami, oderwano głowę, aż w końcu podpalono i wrzucono do rzeki.

Rytuał potępiony został przez Światowy Kongres Żydów i określony jako “antysemicka manifestacja”. Episkopat Polski wydał oficjalne oświadczenie, w którym podkreślił “dezaprobatę wobec praktyk godzących w godność człowieka”.

Reakcję Episkopatu poparł szef MSWiA Joachim Brudziński stanowczo krytykując incydent w Pruchniku. W wpisie na Twitterze stwierdził, że rytuały takie jak ten, który miał miejsce na Podkarpaciu, “zacierają piękne świadectwo rodziny Ulmów”.

Kościół w Polsce w czasach niemieckiej okupacji i niemieckiego nazistowskiego barbarzyństwa,często heroicznie, tak jak wielu Polaków,ratował życie swoich żydowskich braci. Takimi ‘akcjami’ jak w Pruchniku (wbrew miejscowemu proboszczowi)zaciera się piękne świadectwo rodziny Ulmów – napisał Brudziński.

Z opinią szefa MSWiA skonfrontował się na Twiterze Marek Jakubiak, jeden z liderów Konfederacji KORWiN Braun Liroy Narodowcy.

Może ich Pan nazywać braćmi w swoim imieniu. Żaden Żyd nie nazwie Pana bratem, pytanie po co Pan to robi? – pyta poseł.

Czytaj także: Episkopat potępia spalenie kukły Judasza

W poniedziałek wielkanocny, kiedy Brudziński po raz pierwszy skrytykował wydarzenia w Pruchniku, dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach kazał ministrowi “odwalić się” od podkarpackiej tradycji. Potem przeprosił za te słowa.

Źródło: / dorzeczy.pl, twitter /

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY