Zełeński wygrał wybory! “Pierwszy żydowski prezydent Ukrainy”

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski / Fot. Youtube

Showman i producent telewizyjny Wołodymyr Zełenski będzie nowym prezydentem Ukrainy – tak wynika z badania expit poll. Zełenski zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich zdobywając 73,2 proc. głosów. Głos na Petro Poroszenkę oddało 25,3 proc. wyborców.

– Póki nie jestem jeszcze prezydentem, mogę to powiedzieć. Zwracam się do mieszkańców wszystkich państw byłego Związku Radzieckiego: popatrzcie na nas – wszystko jest możliwe – zapowiedział zwycięzca wyborów.

Żydowski komik

Jak informuje The Jerusalem Post wybory na Ukrainie wygrał “żydowski komik”. To potwierdza doniesienia internautów o żydowskim pochodzeniu przyszłego prezydenta Ukrainy.

Jak pisze autor artykułu w JPOST.com Zełeński będzie pierwszym żydowskim prezydentem Ukrainy.

Do zwycięstwa Zełeńskiego odniosło się także Forum Żydów Polskich:

Prezydentem Ukrainy będzie zwycięzca dzisiejszych wyborów Zełenski – z rodziny o żydowskich korzeniach. Podobno to “człowiek” żydowskiego oligarchy Kolomojskiego. Chyba trudno będzie teraz mówić o ukraińskim antysemityzmie.

Kim jest Zełeński?

Komik Wołodymyr Zełeński okazał się czarnym koniem wyborów. Zełeński niewiele mówi wprawdzie o swoim programie, ale jeśli już, to często podkreśla, że trzeba obalić oligarchię, wprowadzić reformy i dokonać gruntownej zmiany.

Tyle, że trudno od niego tego wszystkiego oczekiwać. Za komikiem stoi potężny oligarcha: Ihor Kołomojski. Obrażony na Petra Poroszenkę magnat z Dniepra (dawniej Dniepropietrowsk) obiecał prezydentowi rewanż. Za to, że Poroszenko wykpił go i po zwycięskiej rewolucji godności nie dał Kołomojskiemu tyle wpływów w gospodarce, ile ten oczekiwał.

TWITTER / BIELSAT

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY