Zamachy na Sri Lance przeprowadziła radykalna grupa islamska

Dodano   0
  LoadingDodaj do ulubionych!

/ Fot. Twitter / @AHemmathagama

Radykalna grupa islamska jest odpowiedzialna za niedzielną serię ataków na kościoły i hotele na Sri Lance – podała w poniedziałek minister Rajitha Senaratne.

Przedstawiciel służb bezpieczeństwa poinformował anonimowo, że wybuchy odbyły się w Niedzielę Wielkanocną, praktycznie jednocześnie w trzech kościołach oraz trzech hotelach. Bilans ofiar wzrósł do 290 ofiar śmiertelnych.

https://twitter.com/avanti_ultras89/status/1120364674296483848

Dziś doszło na Sri Lance do kolejnej już eksplozji tym razem w czasie rozbrajania bomby. Wybuchła ciężarówka zaparkowana przed kościołem. Żadna organizacja nie przyznała się do zamachu, ale policja wskazała, że odpowiedzialni są islamscy ekstremiści z National Thowheeth Jama’ath, głównie atakujący buddystów.

Rząd Sri Lanki ogłosił w poniedziałek wprowadzenie o północy stanu wyjątkowego na terenie całego kraju. Władze jednocześnie zaapelowały o pomoc międzynarodową w wyjaśnianiu zagranicznych powiązań sprawców.

11 maja w Warszawie odbędzie się ogólnopolska manifestacja #STOP447 przeciw roszczeniom diaspory żydowskiej wobec Polski. Weź udział w wydarzeniu KLIK

Dodano w Bez kategorii

POLECAMY